Skip links

Mimaroba Matematik Özel Ders

Mimaroba Matematik Özel Ders

Mimaroba Matematik Özel Ders Hocası için, Matematik öğrenmek için etkin bir dinleyici olmanın yöntemi, öğrendikleri konuları gözlerinin önüne getirerek kolaylıkla hatırlamaya çalışmak çok önemlidir. Her öğrenci Matematik dersini dinlerken mutlaka not almalıdır. Matematik sorularını yazarken mutlaka renkli kalem kullanmalıdır. Önemli noktalarının altı mutlaka fosforlu kalemle çizilmelidir. Anahtar sözcük kartları hazırlanmalıdır.

Mimaroba Matematik Özel Ders Hocasına göre, öğrenciler bu kartlara kısa notlar alınmalıdır. Renkli kartlara kısa notlar alınmalıdır. Video ve bilgisayar programlarından Görsel yap-bozlardan, poster, grafik ve şemalardan yararlanmalıdır. Anahtar noktalar içi kartlar hazırlayıp bu kartlara Matematik Geometri teoremleri yazılmalıdır. Geometri şekilleri çizilmelidir. Matematik Geometri kitaplarının kenarlarına bir bakışta hatırlanacak semboller ve üçgen, dörtgen vb. çizilmelidir.

Matematik //Geometri derslerindeki konuları “TAM ÖĞRENME” olanağını sağlamak için etkin bir dinleyici olmalısınız. Bunun en yöntem “İFİKAN” adlı bir yöntemi kullanabilirsiniz.

İ- İleriye Bak

Matematik Özel Ders Sinanoba öğretmeninizi dinlerken, öğretmeninizin anlattıklarından yola çıkarak daha neler söyleyebileceğini tahmin etmeye çalışın. Bunu yaptığınızda dikkat dağınıklığı yaşamazsınız ve bunun sonucunda devamlı Matematik Geometri dersinde uyanık kalırsınız.

F-Fikirler

Matematik Özel Ders Mimaroba öğretmeninizin bir ders boyunca anlattıklarının ana fikirlerini bulmaya çalışın, ders boyunca kendi kendinize bu konudaki önemli noktaları bulmaya çalışın. Burada anlatılmak istenen nedir gibi kendinize sorular sorarak ana fikri bulmaya çalışın.

İ-İşaretler

Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmeninin beden diline dikkat etmelisiniz ve uyanık olmalısınız. Bnedenle, Öğretmenler ses tonlarını yükselterek ya da “burası çok önemli, dikkat ederseniz, şunu unutmayınız ki” gibi sözel vurgularla önemli noktaları işaret edeler.

K-Katıl

Matematik//Geometri  dersinde devamlı aktif olmalısınız. Matematik öğretmeni soru soru sorduğunda tahtaya kalkıp çözmelisiniz. Aktif öğrenci daima bir adım öndedir. Dahası, Pasif öğrenci hiçbir zaman başaramaz.

A-Araştır

Matematik//Geometri  dersi anlatılırken anlaşılamayan bir yer varsa veya merak edilen bir ayrıntı varsa bunlarla ilgili soruları sormaktan hiç çekinmeyiniz.

N- Not Tutma

Bir sınıfta dinleme yolu ile öğrenilen Matematik bilgileri çok uzun süre hafızada tutulamaz. Öğrenilenlerin zaman zaman tekrar edilmesi gerekir. Bu nedenle çözülen Matematik problemlerinin mutlaka not etmeniz gerekir.

Büyükçekmece Matematik Özel Ders Hocasını çerçevesinde yaşadığımız her dönemde karşımızda sürekli mutlu yüzler görmek beni çok sevindirir. Matematik Özel Ders Mimaroba sizlere başarı, sağlık ve mutluluk temenni eder.

Karakayalı, Cevat

19.10.2021

Math Cevat Tutor

 

 

 

Leave a comment