Skip links

ÖZEL DERS MATEMATİK

MATEMATİK ÖZEL DERS İLE

NOT TUTMANIN ÖNEMİ

Matematik Geometri Özel Ders alarak Geometri öğrenmek için bindiğiniz tren yanlış yöne gidiyorsa, onun içinde ters yürüyerek Matematik Geometri derslerinden başarılı olamazsınız.

Matematik Özel Ders için not tutarsanız dikkatiniz dağılmaz…

Matematik Özel Ders alarak YKS = TYT + AYT sınavlarına hazırlanırken not tutun, dikkatiniz dağılmasın. Bir çok öğrencinin not tutmaktan hoşlanmadığı herkes tarafından bilinir. Bunun gereksiz olduğunu, çünkü derste çözülen can alıcı Özel Ders Geometri sorularının doküman olarak kendilerinde olduğunu  söylerler. Ama problemin çözümünü yazmak gerekli midir? Dersi derste öğrenmenin ve sonradan pekiştirmenin en önemli faktörlerinden birisi not tutmaktır. Çünkü; not tutma öğrenciyi pasif durumdan aktif duruma geçirir. Aktif olmakta dikkat ta dikkatin probleme yoğunlaşmasının en önemli unsurudur. Bir öğrencinin herhangi bir bir işle uğraşmadan dikkatini bir probleme odaklanabileceği süre en fazla 15-20 dakikadır. Anlayarak matematik sorularını çözen öğrenciler aktif konuma geçireceği için ders boyunca dikkatlerinin dağılması önlenir. Bir konu ne kadar farklı kanallarla öğrenilirse hatırlama o kadar yüksek olur. Uyarıların beyne ulaşma yollarından her birisi farklı kanaldır.

Özel Ders ile Matematik öğrenmede ne kadar fazla kanal kullanılırsa bilgilerin geri dönüşümü o oranda kolay olur. Beyne aktarılan bu Geometri bilgilerin ulaşma yolları her biri farklı bir kanallardır.Duyma , görme , anlatma , uygulama gibi hepsi birer öğrenme kanalıdır. Öğrenmede ne kadar farklı kanal kullanılırsa, akılda tutma ve hatırlama o oranda iyi olur.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

Geometri  özel dersinde sadece dinlerseniz tek bir kanaldan bilgi almış olursunuz ki bu da  akılda tutmanızı zorlaştırır. Eğer Geometri problemini siz çözerseniz , aktif olduğunuzdan , dinlemenin yanında, zihinsel işlemlerin de kullanıldığı öğrenme kanallarını aktif hale getirirsiniz ve daha sonra hatırlama o denli rahat olur.

Özel derste Geometri  konularını öğrenmede uykunun büyük önemi vardır. Uykunun süresi değil kalitesi önemlidir. Yani gecenin hangi saatinde  uyuduğun da önemlidir. Erişkin bir insanın günde ortalama olarak 7 – 8 saat uyuduğu düşünülürse, neredeyse ömrümüzün üçte biri uykuda geçmektedir. Uykunun vücudumuz için yemek, su ve nefes almak ne kadar önemli ise uyku da o kadar önemlidir. Fakat uykunun faydaları yeterince bilinmiyor. Yeterli ve kaliteli bir uyku öğrencinin gün içerisindeki öğrenme performansını direkt olarak etkilemektedir.

Yukarıda belirtilen bilgileri aynen uygularsanız Özel dersle matematik dersinden hiç bir probleminiz olmaz.

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

09. 09.2014

Leave a comment

  1. Size hak veriyorum bende bunları uyguladim 21 gün sonra özel matematik dersiyle ilgili bir sorunum kalmadı..

  2. Size hak veriyorum bende bunları uyguladim 21 gün sonra özel matematik dersiyle ilgili bir sorunum kalmadı..