Skip links

Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü

Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü

YKS Matematik Netlerinizi Artırmak İstiyor musunuz?

Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü
Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü

Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: YKS Matematik sınavları için kötümser öğrenci, yalnız tüneli görür, iyimser öğrenci tünelin sonundaki ışığı; gerçekçi öğrenci ise hem tünel ile birlikte ışığı hem de gelecek treni görür. YKS Matematik dersini çalışan bir öğrenci olarak kendini en iyi görmelidir. Şayet en iyi olduğunuza inanmazsanız gerçek potansiyelinizi asla sergileyemezsiniz. Matematik Geometri öğrenmek için anahtar kelime ise SABIR’dır. YKS Matematik deneme sınavlarında nerede yanlış yapıldığının ve bu yanlışın neden yapıldığının çabucak kavranması gerekir. Yanlış yapmanızın birkaç sebebi vardır:

  1. Konu eksiği

  2. İşlem hatası ve dikkatsizlik

  3. Okuduğunu iyi anlayamama

  4. Konu ile ilgili bilgi eksikliği

  5. Konuyu birbirine karıştırmadır

Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmenine göre, öğrenci hayatının önemli dönüm noktalarından biridir YKS Matematik sınavları. Nerede, ne zaman ve hangi koşullarda nasıl bir eğitim alacağınıza bu sınavlardaki sonuçlar etki eder. Belki hangi meslek belki hangi lise veya hangi üniversite sorusunun cevabı bu TYT ve AYT Matematik sınavların sonucunun içinde saklıdır. Bu bakımdan sınavlara hazırlanan öğrenciler bu sınavları ciddiye almalıdır. Etrafınızdaki arkadaşlarının ve ailesinin bu yöndeki telkinleri daha fazla önemsemelidirler.

Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmeninin sizlere bazı tavsiyeleri var. YKS Matematik sorularını çözerken dikkat etmeniz noktalar var diyor. Geçen yıllarda çıkmış olan sorular her konu bitiminde özenle gözden geçirilmelidir. Bu soruları çözerek kendi eksiklerinizi bulmalısınız. Soru tarzları kavranmalıdır. Buradan hareketle eksik noktalarınızı bulabilirsiniz. Bol bol test çözerek soru çözme tarzınızı oluşturmalısınız.  YKS Matematik Geometri sorusu çözerken kullandığınız kısa yollar veya formüller artık tam anlamıyla kavranmış olmalıdır. Konulara göre soru dağılımları hakkında bilgiler oturmuş olması gerekmektedir. Fazla soru çıkan konulara daha fazla ağırlık verileceğini sakın unutmayınız. Eksik olduğunuz konu ile ilgili olarak konuları tespit edilmelidir. Eksiklikler üzerine odaklanmak YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanan öğrenciler için en önemli net artırma yöntemi ve tekniğidir. Test çözme hızınızı en iyi kontrol edeceğiniz uygulama yolu denemelerdir. Eğer denemelerde soruları yetiştiremiyorsanız yavaşsınız anlamındadır. Bu durumda hızlandırmanın bir yöntemi yoktur. Sizler de bilirisiniz ki, bunu artırmanın çaresi konu eksikliklerini gidermek ve bolca soru çözmektir.

Özel En İyi Matematik Öğretmeni Beylikdüzü öğretmeni sizlere, YKS Matematik deneme sınavlarında başarılar diler.

Karakaaylı, cevat

Math Cevat Tutor

24.08.2019

 

 

 

Leave a comment