Skip links

Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Özel Matematik Ders Beylikdüzü
Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Özel Matematik Ders Beylikdüzü öğretmeni der ki: YKS matematik sınavlarına çalışma disiplininin bedeli, pişmanlığın acısından daima daha azdır. Başarıya ulaşamayanların %90 nı yenilgiye uğramamışlardır, sadece başarıya ne kadar yaklaştıklarını göremedikleri için ayrıda bırakıp pes etmişlerdir. YKS Matematik sınavlarına çalışmak için iç disiplin, bir hareketi farkında olamadan yapacak aşamaya gelene kadar devam ettirme alışkanlığıdır. İç disiplin kilolarca baskı uygularken, pişmanlık tonlarca baskı uygular.

Özel Matematik Ders Beylikdüzü Öğretmeni size sesleniyor: Asla Pes Etme! Yılmamak…

“Bir gün bir köylünün eşeği kuyuya düşer. Köylü ne yapacağını bilemez ve ne yapacağını düşünürken eşek saatlerce anırır. En sonunda köylü, hayvanın yaşlı olduğunu ve kuyunun da zaten suyu bittiği için kapanması gerektiğini düşünür. Bu yüzden eşeği yukarı çıkarmaya değmeyeceğine karar verir. Komşularını yardıma çağırır. Her biri birer kürek alarak kuyuya toprak atmaya başlarlar. Eşek ne olduğunu fark edince, öncen daha beter bağırmaya başlar. Sonra, herkesin şaşkınlığına, sesini keser. Birkaç kürek attıktan sonra, çiftçi kuyuya bakar ve gözlerine inanamaz. Eşek, sırtına düşen her kürek toprakla müthiş bir şey yapmakta, toprağı aşağıya doğru silkeleyerek yukarı çıkmasına basamak hazırlamaktadır. Bir süre sonra, komşular toprak atmaya devam atmaya devam edince, herkesin şaşkınlığı altında eşek, kuyunun kenarından dışarı bir adım atıp, koşarak uzaklaşır.

Özel Matematik Ders Beylikdüzü öğretmeni diyor ki, hayat üzerinize devamlı toprak atacaktır. Kuyudan çıkmanın sırrı toprağı avantaj haline dönüştürüp bir adım yukarı yükselmesini bilmektir. YKS Matematik sorularından sıkıntılarımızın her biri bir adımdır. En derin kuyulardan bile yılmayarak, asla pes etmeyerek çıkabiliriz. Silkelenin biraz daha yukarı çıkın.”

Özel Matematik Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, YKS Matematik sınavlarından yüksek puan almak için konuları bolca tekrar etmek gerekir. Öncelikle haziran ayına kadar YKS Matematik Geometri konularını bitirecek biçimde çalışılmalıdır. Sınava kadar kalan zamanda pekiştirmeye yönelik çokça soru çözmede ve tekrar yapmada fayda vardır. Öğrencilerin kendilerini yetersiz gördüğü konuları tespit ederek tekrar çalışılmalıdır. Hiç bilmediğiniz konulara zaman ayırarak çalışmak yerine kısmen öğrenilmiş konuları pekiştirmek için tekrar etmek çok faydalı olacaktır.

Özel Matematik Ders Beylikdüzü öğretmeni size unutmayın diyor: Sürekli hayalini kurduğunuz üniversitede okumak, Matematik Geometri çalıştıktan sonra hiçbir zaman geç değildir. Başarılar dilerim.

Cevat karakayalı

08.04. 2019

Math Cevat Tutor

 

 

 

Leave a comment