Skip links

TEOG Matematik Özel Ders

TEOG MATEMATİK ÖZEL DERS

TEOG MATEMATİK SINAVI İÇİN CAM TAVANLARINIZI KIRMAYA HAZIR MISINIZ?

TEOG Matematik sınavı için, iç sesiniz daima size doğru olanı söyleyecektir. Öğrencilik hayat yolunuzdaki tabelaları iç sesinizin söyledikleri ile yorumlamalısınız. TEOG Matematik sınavı için, kendinize güveniniz yoksa size dayatılanları kabul etmek zorunda kalırsınız. TEOG Matematik sınavı için inandığınız konularda vazgeçmeden ve sabırla çalışırsanız başarı kaçınılmazdır.

TEOG Matematik
TEOG Matematik Özel Ders Atakent

Tüm öğrencilerin bir cam tavanı vardır. Birbirimizden farklı farklı da olsa cam tavanlarımız bizim zihnimizdeki engellerimizi temsil eder. Herkes cam tavanının yüksekliğini kendisi belirler. Bu sınır bizim yeteneklerimizden öte, kendimize olan güven ve hayallerimizle doğrudan ilgilidir. TEOG Matematik sınavı için kendine güveni olmayan öğrencilerin hayallerinin sınırlarının yüksekliğinin de fazla olamayacağı unutulmamalıdır.

Öğrencilik yıllarımız arttıkça TEOG Matematik ve YGS-LYS Matematik için sınav tecrübelerimiz de artar ancak risk alma iştahlarımız azalır. Daha ihtiyatlı oluruz. Belki önceki denemelerimizin beze verdiği öğretiler sonucu cesaretimiz azalmıştır. Belki de üzerimize bir yılgınlık gelmiştir. Ancak öğrencilik yıllarımızda tam tersi olmamız gelmez mi?

TEOG Matematik için üzerimizdeki cam tavanlarımızı kırmak için yaptığımız her bir başarısız deneme, bizim sınırlarımızı bira daha kısaltırken korkularımızı artırır. Bu süreç başladı ise biliniz ki sizin için TEOG Matematik sınavına hazırlanma gerileme dönemi başlamıştır. Bu nedenle yaşam seviciniz olan hayallerinizin sınırlandırılmasına hiçbir zaman izin vermeyin.

“TEOG Matematik için dün yaşamış olduğunuz olumsuzluklar, yarınınızın çelik kafesi olmasın.”

TEOG MATEMATİK SINAVINDA BAŞARINI ARTIRICI VERİMLİ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ

  • Dersi derste kavramaya çalışmalısın,
  • Derste işlenen konuları evde tekrar etmelisin ve çözülen soruları evde tekrar etmelisin,
  • Matematik dersini okuyarak değil, mutlaka yazarak çalışmalısın,
  • Her konu ile ilgili çok sayıda alıştırma yapmalısın ve aynı zamanda yardımcı kaynaklar kullanmalısın,
  • Formülleri ezberleme yerine formülün nasıl ve nereden türetildiğini bilmelisin. Soru içinde uygulayarak öğrenmelisin,
  • Konu ile ilgili formül ve bilgileri unutmamak için devamlı olarak tekrar etmelisin,
  • Matematik ve Geometri sorularını çözerken mutlaka renkli kalem kullanmalısın,
  • Yeterince anlamadığın konuları veya çözemediğin YGS Matematik sorularını TEOG Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine sormalısın,
  • Günü gününe çalışmalısın ve ödevlerine yeterince zaman ayırmalısın ki, sınav zamanı ayrıca hazırlanmak için çok fazla zaman harcamana gerek kalmasın,
  • Konu ilgili bilgileri elde ettikten sonra test çözümüne geçersen daha yüksek başarılara imza atacağını hatırlamalısın.

“İlköğretimden üniversiteye” giden bu yolda, sizlere başarılar dilerken, “Matematik Geometri Çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” diliyorum.

Unutmayınız ki, “Her zaman Çalışan kazanır.”

Sevgi ve saygılarımla… 

Leave a comment