Skip links

Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, “keşkelerin” bedelinin  çok ağır olduğu bu öğrencilik hayatında 3- madde formülünü kullanınız. 1. Kendinizi iyi tanıyın. 2. Konfor alanından dışarı çıkma cesaretini gösterin. 3. Çakıl taşı gibi olun. Öğrencilik hayatına adapte olun ve hayallerinizi gerçekleştirin.

Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Beylikdüzü
Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası için, Matematik öğrenmek için senin içinde uyuyan gizli güçlerin ve muhteşem bir potansiyel enerjinin var olduğunu bilmek önemlidir. Bilsen çok şaşırırsın ve bu güçlere sahip olduğun aklının ucundan bile geçmez.  Matematik sınavlarına hazırlanma potansiyelinizi uyandırıp hayata geçilebildiğinde,  öğrencilik hayatında inanılmaz değişim olur. Matematik öğrenmek isteyen öğrencinin hayatlarını kendi çabaları ile yükseltme yeteneğinden daha cesaret verici bir şey yoktur. Hiç bir öğrenci Matematik öğrenmek için tembel değildir. Sadece kendilerine esin kaynağı oluşturacak kadar, güçlü amaçları ve motivasyon kaynakları yoktur. AYT Matematik sınavlarına hazırlanırken kararlı olmalısın. Kararlılık keskin bir bıçağa benzer, keskin ve düz keser. Matematik çalışmak için kararsızlık ise kör bıçağa benzer. Kestiği her şeyi parçalar ve yırtar. TYT  Matematik sınavında başarı, kararlı olmaktan bir şey değildir.  Geometri  sınavlarında başarılı olmak için her zaman daha iyi bir yol vardır ancak, onu ararsan bulursun.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası için, AYT Matematik sınavlarına hazırlık döneminde öğrenmede motivasyon önemlidir. Bu sebeple tüm öğretmenlerin derse başlarken öğrenci ile göz teması ve vücut dili ile öğrencisini derse hazırlamalıdır. Öğrenme güçlüklerini öğrenciyle bire bir ilgi odaklı olarak çözer. Kendi gücünün, potansiyelinin farkına varan kişi kendini tanımaya, gücünü fark etmeye başlayınca üretken olur ve hayatı daha anlamlı yaşar. İşte Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninin bu potansiyeli fark ettirme misyonu olmalıdır. Öğrencinin özünden gelen gücü fark ettirmek ve üzerine koymak öğrenciyi başarıdan başarıya koşturur. Kendindeki gücü keşfeden öğrenciler ayrıca motivasyonlarını artırma amaçlı; tiyatro ve sinemaya gitmeli ve müzik dinlemelidirler. Öğrenci spor yapmalıdır. Ek olarak öğrenciler hem sınava hazırlanır hem de yaşam başarılarına katkıda bulunurlar.

Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar mutluluk diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

21.06.2022

Leave a comment