Skip links

YGS Matematik Özel Ders

YGS MATEMATİK

YKS = TYT + AYT

GEOMETRİ SINAVINDA PUAN ARTIRMANIN YOLLARI 

YGS Matematik Geometri sınavları için bilinçli olduğunu fark etmelisin. En azından bu yazıyı okuyor olman bile yerinde bir bilince sahip olduğunu gösterir. Beyninde birkaç nöron iletişime geçerek senin bilincini oluşturur.

YGS Matematik Geometri
YGS Matematik Geometri Özel Ders

YGS Matematik Geometri sınavı için, zamanını verimli biçimde değerlendirmek için ilk şart, olumlu bir ruh sağlığına sahip olmandır. YGS Matematik Geometri sorularını çalışıp çözmen için ruh sağlığın arasında yakın bir ilişki olduğunu sakın aklından çıkarma. Bu yüzden, özellikle okul yaşantındaki boş zamanlarında bir takım uğraşların olursa ne ala! Bu senin 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan Y TYT matematik Geometri sınavında yapıcı ve yaratıcı olmanı sağlayacağına inanmalısın.

Aklına seni mutsuz edecek veya korkutacak bir şey mi geliyor? Sorunu gerdirip bırak ve at gitsin! YGS Matematik Geometri düşünmemeye at diyorum ama ne biliyoruz, belki bu senin için mümkün değildir. Bazı psikologlar ve YGS Matematik Özel Ders Öğretmenleri bileğine lastik bir bileklik geçirmeni ve aklına gelmesini istemediğin bir şey aklına geldiğinde bu bilekliği gerdirip bırakmanı öneriyor.

Bunun yerine sana cazip gelen başka bir yol da deneyebilirsin.

Mesela basit bir şarkı seç ve aklına her geldiğinde,

 Bu şarkıyı açıp o beyin virüsünü başka bir yere yönlendir veya

 Çöp kutusuna atabilirsin. Daha sonra çöp kutusunu da boşaltabilirsin!

YGS Matematik Geometri sınavı için beynin çok önemlidir. Beynini besleyerek gelişimine katkıda bulunmak senin elinde! Bunu yapmanın en iyi yolu ise zihinsel egzersiz olduğunu bilemelisin. Nöronlar işlevlerini düzgün ve hatasız yapabilmesi için bir desteğe ihtiyaç duyarlar. Kalp hızını yükseltecek egzersizleri düzenli bir biçimde yap ki beynin de kendisine yeterli kanı ve oksijeni alarak beslensin, sen de gireceğin YGS Matematik Geometri sınavından puanını artırarak mutlu ol. Zihinsel egzersizler beyinde sinirsel bağlantı havuzunu zenginleştirir. Beyinde bağlantı sayısını en çok artıran şeylerin başında:

 • Yorum yapmak,
 • YGS Matematik Geometri soruları çözmek,
 • YGS Matematik Geometri konularını tekrar yapmak,
 • YGS Matematik Geometri sınavına yönelik yeni kavramlar ve teoremler öğrenmek,
 • Yeni deneyimlere açık olmak,
 • Alışkanlıkları terk ederek rutini değiştirmekten geçer.

Sözün özü beynini zorla!

5N 1K kullan.

Hafızanın 6 sadık hizmetçisi:

 • Kim,

 • Nerede,

 • Ne zaman,

 • Nasıl,

 • Niçin?

Soruları…

Kolay hatırlayıp unutmamak için bu sorular aklının bir köşesinde ve dilinin ucunda olması gerektiğini sakın unutma.

“Diğer öğrencilere komik gelmeyen bir şey seni eğlendirip güldürebiliyorsa, muhtemelen son gülen sen olacaksın!” Anonim.  Dolayısı ile son gülen sen ol!

YGS MATEMATİK GEOMETRİ SINAVINDA NETLERİ ARTIRMANIN YOLLARI

Bu yıl 12 Mart 2017 Pazar tarihinde TYT Matematik Geometri sınavı uygulanacağı belirtildi. İki aşamalı sınavların ilk aşamasını oluşturan YGS konulara ait temel bilgilere sahip olmanın yanında onları kullanabilen, sınav stratejilerine göre hareket eden öğrenciler başarılı olacağını düşünüyorum. Gerekli temel bilgiler ve becerilere sahip olduktan sonra uygulanacak küçük ve basit stratejilerle daha fazla net, daha fazla puan almak ellerinizdedir.

Haziran 2018 tarihinde gireceğiniz birinci basamak sınavında tüm öğrencilere başarılar dilerken, bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyorum. 

Cevat Karakayalı

23.10.2016

Leave a comment

 1. Matematik özel ders ögretmenim yurtdışına çıktığı için, ögretmen arayışına girdim. Daha sonra bu site ile karşılaştım. İlk başlarda şüpheli yaklaşsamda, telefon görüşmelerindeki samimi üslup ile kendisine bir şans vermeyi seçtim ve daha konuşmayı yaptığımız akşam evime kadar geldi. Gerek yüz yüze konuşmadaki samimiyeti, gerek işinde uzman ve tecrübeli olduğunu belirten konuşması ile şans vermeyi seçtim. Şu anda kendisinden ders alıyorum, matematik konusunda konuştukları ile yaptıkları bir olan tek Matematik özel ders öğretmeni ile karşılaştım. Daha 2. dersten konuyu yalayıp yuttum. Aslında Matematik korkulacak bir şey değilmiş. Bundan sonra matematik benden korksun. İyi ki benim matematik özel ders ögretmenim oldun Cevat Hoca.

 2. Post comment

  Yaşar Güllüoğlu says:

  Matematik dersinden 9.sınıftada matematik özel ders aldım benim üzerimde pek etkili olduğunu söyliyemem. Araştırmalarım sonunda Yeni bir matematik özel ders öğretmeni buldum.10.sınıf konularını Matematik Özel Ders öğretmenim anlattıktan sonra matematik daha kolay gelmeye başladı.Matematik derslerinde artık sıkılmıyorum.Dersler daha verimli ve akıcı geçiyor.Matematik Özel Ders Öğretmenime Teşekkür ederim.Y.GULLUOĞLU
  10.Sınıf Öğrencisi