Skip links

YKS Matematik Özel Ders İstanbul

YKS MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL

YKS= TYT + AYT

YKS MATEMATİK GEOMETRİ SINAVINDA NETLERİ ARTIRMANIN YOLLARI

YKS Matematik deneme sınavlarında başarısızlık ecel değil, öğretmendir. YKS Matematik problemlerini çözememek yenilgi değil, gecikmedir. Çıkmaz sokak değil, dönemeç olduğunu bilirseniz onu çözme yolunda ikinci önemli hamleyi yapabilirsiniz.Başarısızlığa öğrenme fırsatı olarak bakabilmelisiniz.

YKS Matematik Özel Ders İstanbul
YKS Matematik Özel Ders İstanbul

YKS Matematik Geometri Özel Ders İstanbul öğretmenine göre, sınavı iki oturumda uygulanacağı belirtildi. İki oturumlu sınavların birinci oturumu oluşturan TYT (Temel Yeterlilik Testti) konulara ait temel bilgilere sahip olmanın yanında onları kullanabilen, sınav stratejilerine göre hareket eden öğrenciler başarılı olacağını düşünüyorum. Gerekli temel bilgiler ve becerilere sahip olduktan sonra uygulanacak küçük ve basit stratejilerle daha fazla net, daha fazla puan almak ellerinizdedir. İkinci Oturumda da 40 Matematik soruları içermektedir.

YKS Matematik Sınavı için puan artırıcı ipuçları

  1. YKS Matematik sınavına başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız

Sınava başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır.

  1. Sınavda hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır.

YKS Geometri Özel Ders öğretmeni der ki:  Zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

  1. YKS Geometri Soruları ile inatlaşmamak gerekir

Sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmamak gerekir ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor olan soruları çözmek değil, çok soru çözmektir.

  1. Her bölüme ayrılacak zaman belli olmalıdır

Uygulanacak YKS Birinci oturumda 40 Türkçe ve 40 Matematik testler olacaktır. Öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan getirilerine uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere avantaj sağlayacaktır. Yeni uygulamada öğrenciler yanlarında sat bulunduramayacak, sadece ÖSYM tarafından sınıf ve salona asılı saatler kullanılacaktır. Gerçek saate kadar biyolojik saatin işlevsel hale getirilmesi gerekir.

 

23 Haziran  2017 tarihinde gireceğiniz birinci basamak sınavında tüm öğrencilere başarılar dilerken, bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyorum.

Cevat Karakayali

23.10.2017

 

 

Leave a comment

  1. Hocam siz olayı çözmüşsünüz