Skip links

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki:  YKS Matematik sınavlarına hazırlanan öğrencinin merkezli anlatımı esas alan bir sistemle, öğrencinin “Neyi? Nasıl? Nerede” öğrenebileceğini hissederek eksikliklerini gidermesi gerekir. “En İyi Tam Matematik Bilgisine  ulaşmanın zevkini yaşaması gerektiğini bilir. Matematik Özel Ders Beylikdüzü ile YKS Matematik sınavlarına hazırlanmak, yüksek disiplin, yoğunlaşma ve sağlam irade ister. Dahası, büyük bir dikkatle yaklaşım ve özveri ile bağlılık ister.

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü Hocası için, YKS Matematik Sınavları için başarı, yeterli nedeniniz varsa sizinle gelecek ve bunun sonucunda YKS Matematik sınavlarını başarabilirsin. Matematik Geometri dersleri için olumlu olmalısın ve dikkatli davranmalısın. Öğrencinin, YKS Matematik Sınavlarına hazırlanırken bazen gaza, bazen ise frene basması gerekebilir.

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Beylikdüzü Hocasına göre, YKS Matematik Sınavlarına hazırlık için bir beyin soru cevap metoduna ile çalışır. Beyin ilk önce bir Matematik sorusuna kilitlenir. Daha sonra da ona cevap bulur. Bundan sonra cevaptan yeni bir soru çıkartır. Yeni bir cevap bulur. Doğru sorular doğru cevapların bulunmasını sağlar. YKS Matematik sınavları için beynin bu doğal çalışma prensibine uygun davranmak önemlidir. Matematik dersindeki başarının değişen taktik ve çözümlerini değil, değişmez sorularını beyninize yerleştiriniz. Başarı “ezbersiz öğrenme”  ile kendiliğinden gelir. Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, “Herhangi bir Matematik sorunu çözmek istiyorsanız, şu üç temel soruyu kendinize sorun,” der. I. Geometri için ne yapabilirim? II. Hangi Matematik kaynaklarını kullanabilirim? III. Hangi Matematik Özel Ders Beylikdüzü  Hocasına sorabilirim?

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders Hocası için Matematik dersindeki başarı hakkında bilgilenmenin en iyi yollarından biri de başarılı öğrencilerle ile Matematik dersini çalışarak, onların çalışma biçimlerini yakından izlemekten geçer. Başarılı öğrencilerin önerilerini öğrenmenin tek yolu onlarla çalışmak değildir. Elbette, önemli olan bir biçimde kafalarının içindeki başarı bilgisine ulaşmaktır. Her başarı, o başarıyı gerçekleştiren öğrencinin beyninde iz bırakır. İşte bu izler o başarının kişisel haritasıdır. Ben o başarıyı yaşamasam da, o başarıyı gerçekleştiren kişinin beynindeki başarı haritasının bir kopyasını alabilir miyim diye düşünmeyi sağlamalısınız. Onu kendi başarı haritanıza eklemelisiniz. YKS geometri sorularını çözmenin kritik noktalarından biri de, bir başarı projesine sahip olmaktır. Başarı başarıyı öğretir ilkesine inanmalısınız. Matematik dersinden  başarı, çok problem çözerken öğrenilir. Ayrıca çok tekrarda da öğrenilebilinir.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası, sizlere aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek denli güneş diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

13.07.2022

 

Leave a comment