Skip links

Özel Dersler

ÖZEL DERSLER

YGS – LYS’ye her türlü hedef için, Matematik ve Geometri derslerinden özel ders almak için iletişime geçebilirsiniz.

ORTAOKUL ÖZEL DERS

Ortaokul öğrencileri için özel ders” ilk bakışta bir çok insanın yadırgadığı ve özel ders almak için gerek duyulmadığına inandığı bir durumdur.

Unutulmaması gereken bir şey var ki ağaç yaşken eğilir. Sağlam atılmış bir eğitim temeli, öğrencinin ileri ki hayatında hem derslerinde hemde özel hayatında daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Öğrencinin küçük yaşlarda başarısızlığı kabullenmesi, onun gelecekte alacağı kararlarda da çekingen ve kararsız kalmasına neden olacağı yapılan araştırmalarda da çok net ortaya konmuştur.

Ortaokul öğrencileri için karşılaştığımız problemlerin başında öğrencinin dersi sevmemesi gelmektedir. Bu nedenle öğrencinin sevmediği dersten başarısız olması gayet anlaşılabilir bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca öğrencilerin daha önceden karşılaşmadıkları konulara verdikleri tepkiler farklı olabilmektedir. Kimi öğrenci konuyu daha çabuk kavrayabilirken kimisinde daha uzun zaman alabilmektedir. Bu durum, erken kavrayan öğrencinin daha zeki olduğu anlamına KESİNLİKLE gelmemektedir. Eğitim süreçlerinde bunlar gayet normal sonuçlardır.

Bizler vermiş olduğumuz özel derslerde öncelikle öğrencinin eksiklerini saptama, sorunun kaynağını bulma ve daha sonra bunun üstesinden gelme yöntemlerini araştırarak öğrenciyi derslerinde başarılı kılmanın çabasındayız.

LİSE ÖZEL DERS

Lise sürecini öğrencilik hayatının en sorunlu dönemi olarak nitelersek yanılmış olmayız. Çünkü bu dönem öğrencilerin yaş itibarı ile ergen döneme geçiş sürecini içerdiğinden çok kırılgan bir yapıda olmalarını beraberinde getirir. Öğrencilerin derslere ilgisiz davranmaları, dersleri gereksiz görmeleri yine bu yaş grubunun en önemli sorunlarındandır.

Gelecek planları yaparken umutsuzluğa kapılma ve kararsız kalma sorunları nedeniyle öğrenci dikkatini farklı alanlara kaydırırken dersleri de tamamı ile bir kenara atma eğilimindedir.

Hem hayatının psikolojik olarak en kırılgan dönemini yaşıyor olması, hem de gelecekle ilgili çok önemli kararlar arefesinde olması, öğrenciyi fazlası ile strese sokar ve yıpratır. Aslında haksız da sayılmazlar, çok önemli kararlar almaları gerekmekte ve yapılacak çok fazla iş görmektedirler. Birşeylerden fedakarlık etme gereği duyduklarında ilk sırayı okul ve dersler almaktadır.

Bu kararı almalarının arkasında yatan nedenler, okul derslerinin onlara lazım olmayacağı kanısı, üniversiteye hazırlanmanın daha önemli olduğuna inanmaları ve okuldan gelecek puanı üniversiteye giriş sınavında bir kaç net fazla yaparak telafi edebilecekleri düşüncesidir.

Bu dönemde alınan kararlar öğrencinin geleceğini belirleme noktasında bir eşiktir. Bizler eğitimciler olarak bu dönemin en sorunsuz şekilde atlatılması ve başarıya giden yolun önünün açılması konusunda öğrencilerimize sadece özel ders anlamında değil psikolojik destek sağlama ve hedef belirleme konusunda da elimizden geleni yapma çabasındayız.

GENEL SINAVLAR

ÖSYM ve diğer kurumların yaptıkları genel sınavlara yönelik olarak, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji özel ders hizmeti sunuyoruz. Genel sınavlara yönelik olarak öncelikle eksik konuların saptanmasına yoğunlaşıyoruz ve daha sonrasında doğru bir program çerçevesinde eksiklerin giderilmesine yardımcı oluyoruz.

Bütün sınavlara yönelik olarak hangi alanda özel ders almak istiyorsanız bize başvurabilirsiniz.

25 Yıllık
Profesyonellik
7/24
Eğitim İçerikleri
%100
Profesyonel Destek
EFSANE CEVAT HOCA

Matematik ve Geometri Özel Ders

Hemen Ara: (0532) 312 68 83