Skip links

Alkent 2000 Matematik Özel Ders

Matematik Özel Ders Alkent 2000 İstanbul

Alkent 2000 Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: Matematik çalışmak için iç disiplin, bir hareketi farkında olmadan yapacak aşamaya gelene kadar devam ettirme alışkanlığıdır. İç disiplin kilolarca baskı uygularken, pişmanlık tonlarca baskı uygular. Ayrıca, “Ne yapsam da Matematik dersi çalışamıyorum” Diyor musunuz?

Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocası, verimli ve etkin ders Matematik çalışmak için düşüncelerinizi dikkate almanızı öneriyor. Ayrıca, Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocanızın önerilerini bir kâğıda yazın. Dahası, bunları gerçekleştirmek için hemen bir plan hazırlayın. Konu eksiklerinizi öğrenmenize yardımcı olur. Sınav kaygısını zamanla en aza indirger. Ayrıca, zamanı en verimli şekilde kullanmasını sağlar. Kendi gelişimini takip etmene yardımcı olur. Böylece, gerçek sınav gizemini en aza indirger.

Matematik Problemlerini Çözerken Hızına Hız Katacak Stratejiler İstiyor Musun?

Yakın zamanda Matematik denemesine girdin mi? Önemli değil. Ayrıca, daha fazla net yapmak istiyorsan ve istediğin netlere ulaşmak istiyorsan, bu yazı senin için geliyor. Sıkça girdiğin Matematik denemelerinde beyin çok hızlı düşünmene yardımcı oluyor. Böylece daha hız biçimde ilerleyebiliyor ve her çözdüğün sorudan sonra bir sonraki soruları daha hızlı çözebiliyorsun. Dahası, denemeye girdikçe öğrenmeyi, öğrendikçe çalışmayı öğrenebilirsiniz.

Matematik sınavlara hazırlık sürecinde çeşitli dönemlerde farklı çalışma tarzları öne çıkacaktır. Kimi zaman konu öğrenimi, kimi zaman genel tekrar, kimi zaman da test çözümü gibi çalışmalar yaparak netlerinizi artırma olanaklarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, Matematik sınavlarına çok az zaman kaldığında ise yapmanız gereken deneme çözümüdür.

Yapacağınız Matematik Geometri deneme sınavları ile neler kazanacağınızı biliyor musunuz?

-Eksikliklerinizi belirleyeceksiniz,

-Sınav sistemine alışacaksınız,

-Soru tiplerini tanıyacak ve kavrayacaksınız,

-Sınav heyecanınızı atma imkanı bulacaksınız,

-Rakiplerinizin arasındaki yerinizi ve durumunuzu belirleyeceksiniz,

-Zamanı etkin kullanmayı öğreneceksiniz,

-Yaptığınız çalışmaların sonucunda gelişiminizi takip edebileceksiniz,

–Geometri bilgilerini kullanma yeteneğinizi geliştireceksiniz,

-Gerçek sınava hazır olduğunuzu hissedeceksiniz,

Deneme Sınavları Çalışmanızın Boy Aynasıdır

Deneme sınavları bir tür boy aynasıdır. Boy aynası öğrencinin tüm bedenini göstererek kendine çeki-düzen vermesini sağlar. Deneme sınavları da öğrencinin yeterlilik düzeyini ölçer. Alınan netlerin kendi hedefleri için yeterli olup olmadığının bilincine vardırır. Daha sonraki çalışmalarını bu sonuçlara göre düzenler.

Öğrenmenin bir yolu da deneme sınavlarıdır. Ayrıca, deneme-yanılma yolu ile öğrenme, tecrübeye dayalı olduğu için diğer öğrenme yöntemlerine göre daha kalıcıdır. Birçok öğrenci öğrenmeyi bilgiyi hafızaya atmak olarak algılar. Oysa önemli olan bilgilerin depolanması değil kullanılabilmesidir.

Deneme sınavları ile strateji belirlenir. Öğrenciler  Geometri YGS-LYS sınav öncesi deneme sınavları sayesinde gerçek sınavda nasıl bir strateji uygulayacaklarını öğrenir. Örneğin önce sayısal bölümden mi, yoksa sözel bölümden mi başlıyayım? Bu bölümlere ne kadar zaman ayırmalıyım? Turlama tekniğini nasıl uygulamalıyım? Gibi soruların cevabını ancak girdikleri deneme sınav sonuçlarına göre kedisi verecektir. Denemeler bu yüzden çok önem taşımaktadır.

Öğrenmen sürecinde devamlılığı sağlar. Matematik Geometri öğrenme devamlılık isteyen bir süreçtir. Ancak deneme sınavları ile bu süreç kontrol altına alınabilir. Deneme sonucuna bakarak hangi konuları tekrar gözden geçirmen gerektiğini kolaylıkla anlayabilirsin.

Sonuç olarak, “İlkokuldan Üniversiteye” giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken “ Matematik sınav sorularını çözen kaleminizin ucu sivri, güçlü ve zihninizin açık olmasını diliyorum.

Cevat Karakayalı

19.03.2024

Leave a comment