Skip links

En İyi Matematik Özel Ders Yeşilköy

En İyi Matematik Özel Ders Yeşilköy

En İyi Matematik Özel Ders Yeşilköy Hocası diyor ki: Tembel öğrenciler çok az Matematik çalışarak YKS Matematik sınavlarında çok net yapabileceklerini düşünürler. Çalışkan öğrenciler ise, çok çalışmalarına rağmen; tembellik yapıp, çözemedikleri Matematik sorularını düşünürler.

En İyi Matematik Özel Ders Yeşilköy hocasına göre, Matematik çalışmak size acı gelebilir ama pişmanlık sonsuza kadar sürer. Eğer Matematik çalışırken motivasyonunuzu kaybetmeye başladığını düşünüyorsanız, hemen dışarı çık ve yürüyüş yap. Bırak sana gülsünler! Ne olacağı hakkında bir fikirleri yok! Matematik çalışırken kimseyi küçük görmeyin; ‘mermi’de küçüktür ama nefes keser.

En İyi Matematik Özel Ders Yeşilköy Hocası, bir fare ve bir kutu ile sınıfa girdi. Tüm öğrencilerin şaşkın bakışları arasında fareyi kutuya koydu. Daha sonra kutunun kapağını kapattı. Kutunun hava almadığı açıktı. Sınıfa dönerek : “ Bu kutuya iki gün kimse dokunmayacak, dokunan Matematik dersini geçemez!”  dedi. Daha sonra da sınıftan çıkıp gitti.

Sınıftaki öğrencileri bu olaya bir anlam verememişlerdi. Bazı öğrenciler kutunun içindeki fareyi çıkarmayı düşündü ama cesarete edemedi. İki gün boyunca görülen sınıfta kutu öylece kaldı. Ne olacağını merak ederek iki gün geçirdiler.

İki gün sonra tekrar dersi olan Ataköy Matematik Özel Ders öğretmeni sınıfa girdi ve kutuya yaklaşarak kutuyu açtı. Tabi ki kutunun içindeki fare artık yaşamıyordu. Öğrencilerin hepsi çok üzülmüşlerdi. Matematik Özel Ders Bakırköy hocası sınıfa dönerek farenin neden ölmüş olabileceğini sordu. Sınıftan birçok farklı ses yükseldi.

i) Havasızlıktan

ii) Açlıktan

i) Susuzluktan

Tüm öğrenciler olabilecek olasılıkları birer birer saymışlardı. Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni kutuyu havaya kaldırıp içini gösterdi. Kutunun her tarafı kemirilmiş vaziyette ve minik delikler le kaplı idi. Görüyorsunuz değil mi? Fare kutudan çıkmak için çok mücadele etmiş. Bunu minik diş izlerinden ve irili ufaklı deliklerden anlıyoruz. Ancak şu var ki fareyi sizin dediğiniz gibi ne havasızlık ne de susuzluk öldürdü. Farenin ölümüne neden olan iki şey var: Kararsızlık, Korku

Kararsızlık , çünkü fare kutunun her yerini parçalayıp, her noktayı ayrı ayrı kemireceğine sadece tek bir köşesini ısırıp parçalasa idi ve bu konuda kararlı olsaydı o deliği büyütecek ve kutudan çıkıp kurtulacaktı. Korku, çünkü eğer siz öğrenciler benden ve not düşmesinden korkmasaydınız, kutuyu açıp fareyi serbest bırakabilirdiniz. Ancak korkudan dolayı size yanlış gelen bir olaya göz yumdunuz. Hayatta bizi başarıya götüren yolda, Korku ve kararsızlık karşılaşacağımız en zor düşmanlardır. Kararsızlıkla zaman tüketmeyin.

Beyninize tek bir şey koyun. Daha sonra, bu yolda ilerleyin ve bu yolda size yanlış gelen şeylere göz yummayın. Göze batmaktan, ses çıkarmaktan korkmayın. Ayrıca, doğru bildiğiniz yolda Atakent Matematik Özel Ders öğretmeninizden sonra mutlaka Matematik ve Geometri çalışın. hedeflerinize yavaş yavaş ulaşın.

En İyi Matematik Özel Ders Yeşilköy Hocası tüm öğrencilere, “İlköğretimden üniversiteye” giden bu yolda, sizlere başarılar diler. Dahası, Matematik  sorusu çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını diler.

Karakayalı, Cevat

13.01.2022

Best Math Teacher Ever

 

Leave a comment