Skip links

LYS Matematik Özel Ders

LYS  MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS

 LYS Matematik Yaklaşırken Dileklerinize Ulaştırır!

 LYS Matematik Öğrenerek, Keşfederek, Dolu Dolu Bir Öğrencilik Yılları İçin…

LYS Matematik sınavı için, öğrencilik yaşantınızda hiçbir hedefiniz olmadan yaşamak, sahada dönüp dolaşarak hiçbir gol atmamaya benzer. Bütün öğrenciler günlerini  Matematik konuları ile değil, çözdüğü Matematik testlerindeki netlerle değerlendirmelidirler. Matematik dersinde bilginin efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmak gerekir.  Üniversiteye girmek için matematik dersinden başarılı olan öğrenciler hiç kimseyi suçlamayamaz. Sadece zamanında ve yerinde Geometri çalışmayan öğrenciler hataları için hep başkalarını suçlamaya kalkarlar. Bu yüzden hatalarınızı başkalarına yıkmamak için düzenli ve verimli LYS Geometri çalışarak başarılı olabilirsiniz. Matematik dersine azimle çalışmalısınız ve başaracağınıza inanmalısınız.

Sakın ola ki, Matematik sınav soruları ile  inatlaşmayın. Azim güçlü bir irade demek, inatçılık ise güçsüz bir iradesizlikten kaynaklanmasıdır. Daima Geometri çalışma yolunda devam edin, muhtemelen bir yerde tökezleyeceksiniz. Ben oturduğu yerde tökezleyen hiçbir öğrenci görmedim. Unutmayınız ki, yaşam bir kanala benzer, ne elde edeceğiniz içine ne attığınıza bağlıdır. LYS Matematik testlerindeki netlerin artınca mutlu olacak ve sevineceksiniz. Buna ilaveten, yaparak ve yaşayarak öğrenme de çok önemlidir. Başarıyı destekleyen LYS Matematik Özel Ders öğretmeni, öğrencinin öğrenim süresi boyunca öğrenciye kesintisiz destek imkanı verir.

lys Matematik Özel Ders
LYS Matematik Özel Ders Büyükçekmece

Son Matematik Düzlüğüne Girerken…

Çalışma sürenizi gözden geçirin.

Sınava kadar kalan zamanı maksimum değerlendirebilmek için öncelikle zaman planlanması yapılmalıdır. Yapılacak planlamada puan getirisi en çok dersler, az bir tekrarla tekrar hatırlanabilecek konular ve tekrar edilecek konulara ne kadar zaman ayrılacağı önceden belirlenirse sizin için avantaj olur. LYS matematik sınavına az bir süre kaldığından dolayı, bundan sonraki çalışmalar daha anlam kazanacaktır. LYS matematik sınavında başarılı olmak için tekrarın ve çok sayıda denemeye girmenin, ne kadar önemli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

Matematik sınavında netlerinizi artırmak için bolca tekrar edilmesi olmazsa olmazlardandır.

Öncelikle haziran ayının ortalarına kadar Matematik konularını bitirecek ve çok sayıda tekrar etmemize zaman kalmasına dikkat etmemiz gerekir. Sınava kadar kalan sürede pekiştirmeye yönelik bol bol soru çözmede ve tekrar yapmada fayda vardır. Öğrenciler kendilerini yetersiz gördüğü konuları tespit ederek bilerek çalışmalıdırlar. Hiç bilmediğiniz konuları, eğer yüksekleri hedeflediyseniz kesinlikle öğrenmelisiniz.

Kaleminiz güçlü, zihniniz açık olması dileyiğle…

Cevat karakayalı

06.03.2015

Leave a comment