Skip links

Bakırköy En İyi Uzman Matematik Özel Ders

Matematik Çalışmak İçin Sınırları Zorlamaya Var Mısınız?

Bakırköy En İyi Uzman Matematik Özel Ders

Bakırköy En İyi Uzman Matematik Özel Ders Hocası diyor ki; Matematik öğrenmek “BİR TERCİH” ise:

Yapmak zorunda olduğunuz için yaparsınız. İstediğiniz için yaparsınız. Yalnızca bir seçenek olarak görürsünüz. Zorlanınca değiştirirsiniz. Açık bir tanım veremezsiniz. Hedefinize ulaşayamayabilirsiniz.

Matematik Öğrenmek “BİR İNANÇ” ise: İstediğiniz için yaparsınız. İsteseniz de, istemezseniz de yaparsınız. Zorunluluk olarak görürsünüz. Asla değiştirmezsiniz. Ulaşabilir ve değerli bir hale getirirsiniz. Hedefinize kesinlikle ulaşabilirsiniz.

Matematik İçin Mücadele Ruhu Sizi Baştan çıkaracak!

Bakırköy En İyi Uzman Matematik Özel Ders Hocası böyle düşünmenizi istemiyor. “TYT Matematik sınavı kazanılmazsa mahvolurum, arkadaşlarımın yüzüne nasıl bakarım, benim için çok kötü olur.” Bu gibi düşüncelerin kesinlikle gerçekle bir ilişkisi yoktur. Matematik Özel Ders Bakırköy Hocası sizi, daha çok olumlu bir yönde düşünmeye davet ediyor. Geçmişte yapılan başarılı olumlu işler düşünülmelidir. Okul yıllarındaki başarılarınızı hatırlamalısınız. “Ben aptalım, ben zaten hiçbir şeyi beceremem” gibi kendinizi parçalayacak düşüncelerden uzak durmalısınız. “Sınav sonucu iyi ya da kötü olduğunuzu o andaki bilgi birikiminizi gösterir.”

En Popüler Matematik Özel Ders Bahçeşehir hocasına göre, YKS Matematik Sınavları sadece bilgi sınavıdır. Bu bakımdan öğrencinin ilgi, yetenek ve çalışma alışkanlıkları ile elde etmiş olduğu başarıdır. AYT Matematik sınav başarısı ile kişilik değerlendirilmesi yapılması doğru değildir. Ayrıca, sınavlarda sorulan sorular kişilik testi değildir. Yani,  Matematik bilgi testleridir.

Matematik Çalışarak zirveye Tırmanın!

Matematik Özel Ders Atakent Hocası için, “YKS Matematik sınavlarını kazanamamak her şeyin sonu demek değildir.” Böyle bir düşünce tarzı halidir. Mantıklı bir biçimde sınavı kazanma şansı çok yüksek olsa bile, kişi kendisine bir başka bir amaç ve bu amacı gelecekte kendi hayatına kazandıracağı üzerinde kafa yormalıdır. YKS Matematik sınavlarında başarılı olarak esas hedefe ulaşmak birinci tercihtir. Birinci tercihe ulaşmak istenir. Fakat ikinci tercihe ulaşmak da dünyanın sonu değildir. Eğer, bu biçimde düşünürse öğrencinin motivasyonu artacaktır. Ayrıca, hayata bakışı değişecek kendisine yepyeni hedefler belirleyecektir. “İstenilen Üniversiteye girmek için YKS Matematik sınavı hayatta başarılı ve mutlu olabilmek için tek yoldur.”

Ayrıca, böyle bir düşünceye sahip olmak kaygının artmasına yol acar. Mantıklı bir şekilde düşünülürse, YKS Matematik üniversite sınavı, başarı ve mutluluğa götüren yollardan sadece bir tanesidir. Tek bir seçenek değildir. Üniversiteye Matematik sınavını kazanamamış ancak hayatta başarı ve mutluluğu yakalamış çok öğrenci var. Üniversiteyi kazanmadan da değişik biçimde farklı alanlarda mutlu ve başarılı olunabilir.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, Otonom (kendi kendine çalışan) organlarımız olduğunu hatırlamalısınız. Kalbi atışları, kan basıncınız ve beden sıcaklığınız bu olaylara birer örnektir. Bu saydığımız organlar bizim isteğimiz dışında çalışır. Ayrıca, bir takım etili hareketlerle bu organları kısmen ve tamamını kontrol etmek mümkündür.

Sonuç olarak, Atakent Matematik Özel Ders hocası sizlere, ruhunuzu canlı tutmaya yetecek kadar YKS Matematik sınavlarında netler diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

20.11.2023

Leave a comment