Skip links

Bakırköy En iyi Matematik Birebir Ders

Bakırköy En iyi Matematik Birebir Ders

 MATEMATİK SINAVLARINA HAZIRLANIRKEN  ÖĞRENCİLİK YAŞANTINIZDA TAKDİR VE KABULÜN ÖNEMİ!

Bakırköy En iyi Matematik Birebir Ders diyor ki: Matematik problemini çözemediğinizde hiç üzülmeyin. Bu başarısızlık yeniden ve daha zekice teşebbüs etmekten başka bir şey değildir. Matematik sınavlarına çalışırken kabul gören öğrenci; enerjisini, zamanını üretici ve yaratıcı olmaya iyi biçimde harcar. Matematik sınavına çalışırken kabul görmeyen -yargılanan öğrenci -zamanını ve enerjisini, kendisini sosyal yüzler, maskeler arkasına saklamaya harcar. Enerjisini kabul gördüğü bilgisayar oyunları oynayarak harcar. AYT Matematik dersini çalışmaya enerjisi kalmaz. Ana babasından kabul gören çocuk coşkuludur, mutludur, sağlıklı olarak gelişir.  Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocasından kabul gören öğrenci okulunu çok özler. Matematik sınavlarına severek isteyerek çalışır. Ödevlerini severek yapar ve sürekli yeni bilgiler edinmek ister. Morali yerindedir. Ataleti çok negatiftedir. Matematik sınavına çalışmaktan kendini alamaz.

Bakırköy En iyi Matematik Birebir Ders hocasına göre, kabul görme ve takdir öğrencinin şevkini artırır. Eğer Matematik sınavına hazırlanıyorsa arkadaşlarının çözemediği Matematik sorularını çözüyorsa, arkadaşlarının bunu takdir etmesini ve teşvik etmesini beklemek hakkıdır. Günlük yaşantıda, topluma hizmet etmeye çalışanları takdir etmeyen, teşvik etmeyen toplumlarda, hizmet etmeye çalışanlar zamanla ayır işlerinden kopar, uzaklaşır. Hayır, girişimlerini onaylayıp alkışlayarak teşvik etmek, sağlıklı toplumun yapacağı bir davranıştır. Matematik öğretmeni öğrenci ilişkisinde de kabul ve takdir çok önemlidir. Bu konuyu bir örnek ile açıklık getirelim. Sınıfta bir öğrencinin hastalanıp okula gelmediğini düşünelim.

Matematik hocası  sınıfta bir çocuğun okula gelmediğini fark edip, ne olduğunu ailesinden öğrenirse, öğrenci sınıfa geldiğinde Matematik Hocası onunla yakından ilgilendiğini hissedecek ve kendini değerli sayacaktır. Başka bir öğretmen, aynı durumdaki bir öğrencinin yokluğuna varmadığını düşünelim. Öğrenci iyileştikten sonra okula geri geldiğinde , “Nerden bileyim senin hasta olduğunu; doktordan rapor getir, annen ya da baban hasta olduğuna dair mektup yazsınlar,” diyebilir. Matematik Hocası böyle bir tavır içinde olduğu zaman öğrenci kendisini değerli hissetmez; aksine “Sen güvenilmezsin” mesajını alır.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası takdir ve teşekkür ederek eğitmelidir. Varsayalım öğrenci bir soru sordu ve yine varsayalım ki, sorduğu bu soru o sırada konuşulan konu ile pek ilgisi yoktu. Bilinci gelişmemiş sıradan bir öğretmen, “Bu sorunun sırası mı şimdi? Ne demek istiyorsun sen?” gibi bir tavır içinde olduğunda, öğrencinin öz güveni sarsılır. Dahası, öğrenci soru sormaya kaçınmaktan kaçınmaya başlar. Ayrıca, öğrencinin sorduğu soru ne olursa olsun, Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni önce öğrencinin soru sorma girişimini, cesaretini, konuya olan ilgisini takdir etmelidir. Ayrıca, diğer öğrencileri de soru sormaya özendirmelidir.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni sizlere, istediğiniz üniversitenin kapasından içeriye girmenizi diler.

Karakayalı, Cevat

19.11.2022

Math Cevat Tutor

Leave a comment