Skip links

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders

 

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders

 MATEMATİK ÇALIŞMAK İÇİN TEMEL SORUNLAR VE OLASI ÇÖZÜM YOLLARI

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders Hocasına göre, Matematik Çalışma Sorunu: Eve gelince YKS Matematik sınavlarına hazırlanacağım ve çok çalışacağım diye plan yapıyorum. Evde Matematik defterini ve Matematik kitabını açınca ne yapacağımı bilemiyorum.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocasının cevabı: Matematik//Geometri çalışmak için disiplin, bir hareketi farkında olamadan yapacak aşamaya gelene kadar devam ettirme alışkanlığıdır. Disiplin kilolarca baskı uygularken, pişmanlık tonlarca baskı uygular.

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders Hocası devam ediyor. Başarının en temel koşullarından biri de çok ısrarcı olmaktır. Matematik dersini çalışma konusunda aldığınız kararları, her ne olursa olsun mutlaka uygulamaya çalışmalısın. Şayet uygulayamıyorsanız çok sorun var demektir. Hedefinizi tekrar gözden geçiriniz.

Bakırköy Matematik Özel Ders Hocası devam ediyor. TYT//AYT Matematik sınavlarına hazırlık çalışmak bir alışkanlık meselesidir. Böyle bir alışkanlığı elde edebilmek için ders konuşulan ortamları okul dışına taşımaya çalışın. Öğrencilerin Matematik planlarını en çok zorlayan kıramayacağı arkadaşların davetleridir. O arkadaşlarınıza hayır diyemediklerinden yakınırlar. Bu problemi çözmek de yine öğrencinin elindedir.

Şayet, arkadaşlarını kaybetmek istemiyorsa onlarla önceden beraber olacağı zamanı belirleyip kendi onları davet etmelidir. Böylece hem onları memnun eder hem de planınızı bozmamış olur. Arkadaşlarımla beraber olacak kadar boşluk yok diyorsanız o zaman birkaç günlük boşlukları bir araya getirip belli bir güne yığarak arkadaşlarınıza randevu verebilirsiniz.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasının başka bir ifadesi ile arkadaşlarınızın hepsine planlı hareket ettiğinizi kabul ettirmeli rastgele anlarda aranamamalarını nazikçe sağlayabilirsiniz. Arkadaş grubunuzu tekrar gözden geçiriniz. Ortak ders çalışacağınız bir arkadaş grubunuz olması en iyi durumdur. Matematik//Geometri derslerini çalışma isteği olan arkadaş grubunun içine dâhil olmalısınız. Onlarla beraber bir evde veya kütüphanede ders çalışma hem çalışma hem dinlenme adına iyi bir gelişmedir.

-Kendinize uygulanabilir bir plan yapın. Planınız olabildiğince sade olsun. Onlardan planınızı uygulamanız konusunda yardım isteyin. Böylece evdeki işlerin bir kısmı üzerinizden kalkacak ebeveynleriniz sizi memnuniyetle denetleyecektir. Siz de Matematik// Geometri derslerini çalışmak zorunda kalacaksınız.

-Ne yapacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa Halkalı Matematik Özel Ders öğretmeninizden yardım talep edebilirisiniz veya okulda defter ve kitaplarınıza ders esnasında evde ne yapmanız gerektiğine dair kısa notlar alabilirsiniz. Örneğin, Matematik//Geometri konusunun daha iyi kavranabilmesi için eski bir konunun gözden geçirilmesine ihtiyaç doğar. Bu notlar sizi çalışmak için yönlendirecektir.

Matematik Özel Ders Bakırköy Hocası cevap veriyor. Matematik//Geometri  Sorusunu Anlama Sorunu: Matematik Problemler konusundaki soruları yanlış anlıyorum, ne yapmalıyım?

Bakırköy En İyi Matematik Özel Ders Halkalı Hocası cevap veriyor. Sınav esnasında öğrenci yanılgılarının başında verilen problemi okuma gelir. Bir problemi çözerken, soruda yer alan verileri, matematik diline dönüştürmek gelir. Matematik//Geometri dersinde yapılan bu işleme denklem kurma denir. Matematik denklemi kurarken, birbirinden farklı her bilinmeyen için, farklı semboller kullanılır. Bilinmeyen sayısı ne kadar çok az olursa, çözüm o kadar kolay olur. Mümkün olduğunca az değişkene bağlı denklemler oluşturmaya çalışılır.

Matematik Özel Ders Bakırköy Hocası sizlere YKS Matematik sınavlarında erkenden başarılar diler.

Karakayalı,  Cevat

Math Cevat Tutor

20.09.2021

Leave a comment