Skip links

Bakırköy Matematik Özel Ders

 UZMAN MATEMATİK ATAKENTÖĞRTEMENİ İLE

YKS GEOMETRİ İÇİN EYLEME GEÇİREN

GÜÇ

Bakırköy Matematik Özel Ders
Bakırköy Matematik Özel Ders

Bakırköy Matematik Özel Ders öğretmeni der ki: YKS Matematik Geometri problemlerini çözmekte ısrar ettiğimiz için giderek kolaylaşır. Ayrıca, işin doğası değiştiğinden değil, bizim yapma yeteneğimiz geliştiğinden sonuca ulaşırız. Dahası, her çeşit soru değil, özgün Matematik Geometri sorusu çözmelisiniz. İlk etapta, çok soru değil, doğru dozda soru çözerseniz YKS Matematik Geometri sınavında başarılı olursunuz.

Ayrıca, Matematik Özel Ders Atakent hocasının de ifade ettiği gibi, YKS Matematik Geometri problemlerini çözerken kendinle baş başa kaldığın, zihnini doldurduğun müthiş bir an, hayal et ve motive olmalısın. Öğrenciler tohum gibidirler,  Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni onların güneşi olmak için harekete geçer. Bu öğrencilere Matematik Geometri derslerindeki teoremleri, matematiksel bağıntıları filiz vermeleri için öğretirler.

Etkili Ataköy Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni size büyük ve sağlam bir çift kanat verir. Ek olarak, Matematik  dersleri için, büyük değişimler Matematik Özel Ders öğretmeninin bir dokunuşuyla başlar. Güçlü bir başlangıç Matematik  için her şeydir. Çünkü her şeye nasıl başlarsanız devamı genellikle öyle gider. Matematik  için eyleme geçiren güç, içten gelen bir duygudur. Temel bir gerçeği hatırlatmalıyım ki, ataleti yaratan da, ataleti yenecek olacak yenecek olanda sizsiniz. Ataletin çözümünü kendi dışınızda arama-malısınız. Öğrenciyi harekete geçiren güç içten gelirse, kalıcı olur.

Tüm öğrencileri harekete geçiren herhangi bir durumda, iki temel seçenek vardır:

  • Hiçbir şey yapamamak – ki bu atalet hali demektir.

  • Bir şey yapmaya başlamak –ki bu harekete geçmek demektir.

Büyükçekmece Matematik Özel Ders Hocasına göre, her harekete geçen sonuca/başarıya ulaşamayabilir fakat başarıya ulaşanlar harekete geçenler arsından çıkar. Esprili bir duvar yazısında söylendiği gibi, “Sadece tavuklar yatarak başarıya ulaşırlar!” Peki, öğrenciler hangi durumda, nasıl harekete geçer? Eğer içimizdeki eyleme geçirme mekanizmasının nasıl çalıştığını iyice öğrenirsek, kendimizi daha hızlı ve kontrollü bir şekilde harekete geçirebiliriz.

Ayrıca, hedefleriniz net ve kesin olmalıdır. Hedefiniz ne kadar belirgin çizgilerle çizilmiş olursa, beyniniz neye odaklanıp harekete geçeğini bilir. Dahası, işte öğrenciler hedef belirlemenin ilk aşamasında hata yapmaktadırlar. Hedefleri olduklarını zannederler, aslında çoğunun düşündüğü doğru seçip dediğimiz şey değildir. Çoğu öğrenci bir hedefi olduğundan bahseder. Şans sınavı iyi geçmeyen öğrencinin derdini anlatma harcıdır. Şans, hangi biçimde başarılı olunamayacağını bilmeyenlerin kaçış açıklamasıdır. Şans başarılı olmada önemli bir faktör olsaydı, bütün öğrenciler başarılı olurdu. Ama bilinen bir gerçek var ki, şans daima çalışan ve hedefi olanlardan yanadır. Öğrencinin geleceğini kurtarmak açısından düşünecek olursak, mutlaka öğrencinin geleceğine değer veren Matematik Özel Ders Bakırköy hocası yanında olacaktır.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenin size söyleyeceği son sözü, düzenli YKS Matematik  çalışmanızdır. Öğrencilik yaşantınızın her evresinde disiplinli ve sebatlı elden bırakamamanız dileğiyle…

Cevat Karakayalı

08.03. 2018

Leave a comment