Skip links

Beylikdüzü Geometri Matematik Yüz Yüze Özel Ders

Beylikdüzü Geometri Matematik Yüz Yüze Özel Ders

Beylikdüzü Geometri Matematik Yüz Yüze Özel Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken “Olumlu Düşünmelisiniz!” TYT ve AYT Matematik & Geometri sınav başarısını desteklemek için nelerin farkında olmalısınız? YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, ‘Olumlu Sonuçlar’ beklemek, olumlu sonuç alma olasılığını artırır. Sorunları beklemek, zihninizi kuşkular tarafından üretilen ihtimallerle yormak başarılı sonuçları tehlikeye atar ve engeller. Hedeflerinize ulaşmak söz konusu olduğunda olumlu ve olumsuz beklentiler her şeyin farklı sonuçlar olmasına yol açabilir. Bunlar sizin azminiz, sebatınız, dayanma gücünüz ve dolayısı ile girişiminizin başarısı üzerinde etkili olur. Beklentiler sandığınızdan çok daha kolay biçimde gerçekleşir. Tutumlarımız geleceği biçimlendirir.

Beylikdüzü Geometri Matematik Yüz Yüze Özel Ders hocası soruyor? YKS Matematik Geometri sınavları için “Daha olumlu Düşünmek”  ister misiniz? Çiçeğin suya ve güneşe, öğrencinin destek ve takdir edilmesine gereksinmesi vardır. “Daha Olumlu Düşünme” tüm potansiyelinize erişmeye ilerlemekten sizi alıkoyan ve engelleyen nedenlere karşı bir iç görü kazandırma niteliğindedir. Ayrıca YKS Matematik & Geometri problemlerini çözme amaçlarınızı nasıl seçeceğinize ve nasıl gerçekleştireceğinize dair Matematik Özel Ders Öğretmeniniz size fikirler, pratik öneriler Matematik & Geometri problemlerini çözme teknikleri sunmaktadır.

Beylikdüzü Geometri Matematik Yüz Yüze Özel Ders
Beylikdüzü Geometri Matematik Yüz Yüze Özel Ders

 Beylikdüzü Geometri Matematik Yüz Yüze Özel Ders Beylikdüzü Hocası, çocuğu YKS = TYT+ AYT Matematik & Geometri sınavlarına hazırlanan anne ve babaların nelerin farkında olmaları ve neler yapmaları gerektiğini bildirmek istiyor.

İlk farkında olmanız gereken, çocuğunuzun içinde bulunduğu YKS Matematik Geometri sınava hazırlanma dönemine karşı tutumunuzdur.

YKS MATEMATİK & GEOMETRİ SINAVLARINA HAZIRLANMA DÖNEMİNE KARŞI TUTUMUMUNUZUN FARKINA VARIN

İKİ ÇEŞİT TUTUM İÇİNDE OLABİLİRSİNİZ:

OLUMLU TUTUM:

Matematik Geometri YGS-LYS sınava hazırlanma çocuğunuzun yaşama hazırlanması ve sizin çocuğunuzla ilişkisinin gelişip güçlenmesi için fırsat olarak görebilirisiniz.

OLUMSUZ TUTUM:

TYT AYT Matematik & Geometri sınavlarına hazırlanma dönemini, bir an önce kurtulması için gereken musibet olarak görebilirsiniz. Tutumunuz ne olursa olsun, sizin tutumunuz çocuğunuzun çalışma tarzını kesinlikle etkileyecektir. Bir öğrencinin, yetişkin bir insan olarak toplumun saygıdeğer bir üyesi haline gelmesi her toplumda önemsenmiştir. İlkel toplumlarda ergenlikten yetişkinliğe geçiş, değişik gelenek ve görenekler çerçevesinde belirlenmiş ve bunun, kişinin yaşamında önemli bir yeri olmuştur. Erkek çocuklar güreş müsabakalarında boy gösterir, at üstünde cirit atarlardı. Kızların ev ve mutfak idaresini öğrenmesi ve iyilik yaparak insanların yaşamına değer katması ile belirlenirdi. Avusturya’da yerliler, ergenlikten yetişkinliğe geçiş dönemine gelenleri 12 gün süreyle ormana bırakır ve sağ kalanların toplumun saygıdeğer üyesi olmaya hak kazandığı düşünürlerdi. Bizimde ise, yakın zamana kadar köylüler, askerlik yapmamış olanlara kız vermezlerdi.

Günümüzde YKS = TYT+ AYT Matematik Geometri sınavları, ülkemizdeki gençler için sanki böyle bir ergenlikten yetişkinliğe geçiş döneminde kendini kanıtlama görevini yapmaktadır. Anne baba olarak, sizlere anlatmaya çalıştığım gibi, YKS Matematik& Geometri sınava hazırlanma döneminde olumlu ya da olumsuz bir tutum içinde olabilirsiniz.

  • OLUMLU TUTUM

Biricik çocuğunuzun gelişmesi ve yaşama hazırlanması bakımından Matematik Geometri sınavlarına hazırlık döneminin size önemli fırsatlar verdiğini biliyor musunuz? Sizin için önemli olanların birkaç tanesini sıralayalım;

  1. Size, çocuğunuzu daha yakından tanıma fırsatı verebilir.

Bir iş yerinde belirli bir proje üzerinde çalışırken, birlikte çalıştıkları personellerini daha iyi tanıma fırsatı bulurlar. Sizler de “YKS Matematik Geometri” sınav projesi çalışmasında değer verdiğiniz çocuğunuzu daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

  1. Çocuğunuza, kendini daha iyi tanıma fırsatı verebilir.

Öğrenciler kendilerini denetleyecek, güçlü ve zayıf yönlerini keşfedecek dönemlerden geçerler. YKS Matematik Geometri sınavları dönemi, çocuğunuzun kendi yeteneklerini, güçlü ve zayıf yönlerini tanıması için bir fırsat olabilir. Çocuğunuzun kendisi ile ilgili elde ettiği bu iç görü ve Matematik& Geometri bilgileri, daha sonraki yıllarda, onun yaşam başarısı yolculuğunda ona güç verecek kaynaklar olur.

  1. Size ve çocuğunuza, yaşam üstüne konuşma ve birbirinize ilişki kurma fırsatı verebilir.

Öğrencilik yaşamı durağan değil; dinamik ve karmaşık, kaotik süreçler ve etkileşimlerden oluşur. Bu karmaşık süreç içinde, açık denizlerde yol alan geminin pusulaya ihtiyacı olduğu gibi, ergen yaştaki değer verdiğiniz çocuğunuzun da sevgisine desteğine güvenebileceği Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni gibi birine ihtiyacı olabilir. Siz de YKS Matematik Geometri sınavları hazırlık döneminde, içini dökebileceği, korkularını, kaygılarını, başarı ve sevincini paylaşacağı, sevilen ve sayılan siz saygı değer anne baba olabilirsiniz.

  1. Hedef belirleme fırsatı olabilir.

YKS Matematik sınava hazırlama döneminde hem çocuğunuz hem siz, yaşamdan ne beklediğiniz konusunda düşünmek ve bu konuda sık sık konuşmak durumunda olacaksınız. Hem siz hem de çocuğunuz, şu öğrencilik yaşantısında gerçekten gönlünüzün muradının ne olduğu konusunda etkileşim kurma fırsatı bulacaksınız. Bu tür konuşma ve etkileşimleri bazı ana babalar çocukları ile ömür boyu kurmamış veya kuramamıştır.

  1. Planlamayı öğrenme fırsatı olabilir

Matematik ve Geometri dersleri için hedef belirlemek çok önemlidir. Ancak o hedef varmak için bir plan geliştirmeyi becermek gerekir. YKS Matematik Geometri sınava hazırlık döneminde siz ve çocuğunuz, bir etkileşim içinde ilişkinizi sürdürürken, hedeflerinize ulaşmak için ne gibi bilgi ve becerilere gereksinim duyduğunuzu, bu bilgi ve becerileri nasıl elde edebileceğinizi, kısa ve uzun vadeli olarak neler yapmanız gerektiğini konuşabilirsiniz.

  1. Disiplinli çalışma alışkanlığı geliştirme fırsatı olabilir.

YKS Matematik Geometri sınava hazırlık, disiplinli çalıştırmayı gerektirir. Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Hocası öğrencisine disiplinli bir Matematik dersini çalışma bilincini oluşturabilir. Hem siz, hem de çocuğunuz bu dönemde disiplinli bir biçimde çalışarak planlama yapmayı ve hedefe ulaşmayı öğrenebilirsiniz.

  1. Zamanı verimli kullanmayı öğrenme fırsatı olabilir.

YKS Matematik Geometri deneme sınavlarında netlerinin artması ve hedeflere ulaşırken ara hedeflerin farkına varırsınız. Bazı ara hedefler şimdi, şu anda, hemen gerçekleştirilmelidir. Örnek: “Çiftçinin mevsiminde tohumu ekmesi gerekir. Tarlayı sürmesi gerekir. Bazı hedefler uzun vadeli, yılların emeğini gerektir. “

“Çok çalışma” ile “etkili ve verimli çalışma” arasındaki farkı göstererek daha etkili bir öğrencilik yaşamı oluşturmayı öğrenebilirsiniz.

Birçok ana-baba ‘çok çalışma’ ile ‘etkili çalışmak’ arasındaki farkı bilmez. Siz de bu iki arasındaki farkı öğrenerek yaşamınızın diğer alanlarında kullanarak hayatta daha başarılı olabilirsiniz.

  • OLUMSUZ TUTUM

AYT Matematik sınavına hazırlama dönemini istenmeyen, bir an önce kurtulması gereken olumsuz bir süre olarak görebilirsiniz. Siz sınava hazırlanma süreci ile ilgili her şeye öfke duyabilirsiniz. Gereken her türlü hazırlıkları yapsanız bile isteksiz olarak yapabilirsiniz. Sonuç olarak, bu nedenle ilk farkında olmanız gereken şey, çocuğunuzun içinde bulunduğu bu YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanma dönemine karşı nasıl bir tutum içinizde olduğunuzdur.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, “İlkokuldan Üniversitenin kapısına” giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken, YKS Matematik & Geometri sınav sorularını çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını ister.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

05.11.2020

Leave a comment