Skip links

Beylikdüzü Matematik Kursu

Beylikdüzü Matematik Kursu

Beylikdüzü Matematik Kursu
Beylikdüzü Matematik Kursu

Beylikdüzü Matematik Kursu öğretmeni diyor ki: Öğrencilik yıllarında YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavları için başarıyı istiyorsan; akıl, bilim, tecrübe, tedbir ve düzenli çalışmak zorunda olduğunu bilmelisin. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, plansız bir öğrencilik yılları, akıntıya boşuna kürek çekmek gibidir. YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlığı şansa bırakmak, başarı değil, sonu hüsran ile biter. Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni ile AYT Matematik konularını öğrenirken, çabalamayı bırakmaktan başka bir yanlış ve içten gelenin dışında bir yenilgi yoktur. Hedefe zayıfça sarılmak gerçekten aşılmaz bir engel gibi görülür. Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeninizin, AYT Matematik Geometri bilgisine ve teoremlerine vurgu yaparak, tekrar ederek, önemli diyerek anlattığı Matematik bilgilerinin altını çizerek diğer notlarınızdan ayırmaya çalışın. Not tutmanız dinlediğiniz bilgilerin aklınızda kalmasını sağlar. Matematik Geometri dersinde dikkatinizin dağılmasını engeller. Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeninize Geometri dersi ile ilgili olduğunuz mesajını verir.

Beylikdüzü Matematik Kursu öğretmenine göre, Matematik Geometri çalışmak için birçok öğrenci zamanın kendisine yetmediğinden şikâyet eder. Bunun bir sorun değil de, hedeflerin belirsiz olduğu, önceliklerinin iyi sıraya konulmadığını ve zamanını nasıl etkin kullanacağının bir kanıtıdır. Zaman belirli bir döngü içinde amansızca su gibi akıp gider. Matematik Geometri çalışmak için kendini planlayan bir öğrenci hedeflerine daha çabuk ulaşır. Burada konu TYT Matematik sınavına hazırlanmak isteyen bir öğrencinin öğrencilik zamanını nasıl yaşayacağıdır.  

Beylikdüzü Matematik Kursu hocası , Matematik Geometri derslerini çalışmak için yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden daima çok daha iyidir.” Derken planın uygulanabilir olmasına dikkat çekmiştir. Planlamanın hedefi, verimli ve etkin çalışmayı sağlamaktır. Ancak TYT Matematik konularını çalışmak için hazırlanan plan uygulanamıyorsa, bu planda bir planlama hatası var demektir. Verimli ve etkin plan yapan öğrencinin  en çok düştüğü hatalardan biri, planın sınırlarının çok katı yapmalarıdır. Yapılan planlarda sınırlar esnek olmayınca uygulamada da güçlükler çıkmaktadır. Hazırladığı planı uygulamaya koyamayan  öğrenci, bu sebepten dolayı ümitsizliğe kapılır. Tabi ki bunun sonucunda da özgüvenini kaybetmeye yol açabilir.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni hepinize, YKS Matematik Geometri sınav sorularını çözmeye yönelik aydınlık bir bakış açısına sahip olmanıza yetecek denli güneş diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

0402.2020

 

Leave a comment