Skip links

Halkalı Özel Matematik Dersi

HALKALI ÖZEL MATEMATİK DERSİ

Halkalı Özel Matematik Dersi Atakent öğretmeni der ki: Öğrencilerin YKS Matematik Geometri derslerinde en büyük yenilgilerinin nedeni, öğrencilerin işi yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilmemeleridir. Öğrencilerin yaşamı tesadüfler sonucu oluşmazlar; öğrencilerin yaşamı onların davranışlarının yansımasından başka bir şey değildir.

Halkalı Özel Matematik Dersi
Halkalı Özel Matematik Dersi

Halkalı Özel Matematik Dersi öğretmeninle YKS Matematik Geometri derslerini çalıştığında, konuları iyi anladığında sınav kaygın olmaz. Halkalı Özel Matematik Dersi öğretmenimden Muhteşem üçlü kuralını da öğrendiniz. TYT Geometri dik üçgende kenarortayın da çok işime yarıyor ve Geometri dik üçgen sorularını artık kolaylıkla çözebiliyorum. Fakat sadece Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmeninin sana desteği yetmez. Birazda kendiniz gayret etmeniz ve kendinizi  motivasyon için hedefler koymam gerektiğini de bilmelisiniz.

Halkalı Özel Matematik Dersi öğretmenine göre, Matematik derslerinde ve okul hayatında başarılı olmak için öncelikle hedef belirlemeliyiz. Hedefler düşüncelerin netleşmesini, zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların varıp etkili kullanmanızı sağlar. Halkalı Özel Matematik Ders öğretmenin dediği gibi: “Aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.” Ne yapacağınıza nasıl yapacağınıza karar vermezseniz, hayat da sizin için nasıl kara vereceğine şaşırır. Kararsızlık YKS Matematik dersleri için başarısızlık demektir. Hedeflerinizi net olarak belirlediğiniz takdirde, beyniniz sizi, o belirlediğiniz hedefe kilitler ve hedefi tam on ikiden vurmanız için programlar. Çünkü beyin hayalinizi geçek olarak kabul edecek, isteseniz de istemeseniz de harekete geçecektir.

Halkalı Özel Matematik Dersi Bakırköy öğretmenine göre, hedef sahibi olmak kişide gücünün gelişimini sağlar. YKS Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedef size, en sevdiğiniz televizyon dizisi olduğu saatte ders çalıştıran çok önemli bir güçtür. Hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın, okulda TYT Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. André Gide’in şu başarı tüyosunu unutmayın: “İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.” “Hedef” öğrenciyi motive eden ve davranışları istenen yönde hedefe ulaşma yönünde harekete geçiren güce sahiptir. Hedef sahibi öğrenciler kendilerinde okul başarısı yönünde motivasyon bulacaklardır.

Halkalı Özel Matematik Dersi öğretmeni için,unutmamalıyız ki, yapması gerekenleri yerinde ve zamanında yapan öğrenciler, hedefi olanlardır. Başarıyı yakalayan öğrenciler hedefi olanlar arasından çıkar. Hedefi olmayan öğrencilerde aynı durum gözlenmemektedir. YKS Geometri Matematik sınav sonuçlarına baktığınızda her iki grubu çok iyi ayırt edebilirsiniz. Tabi ki, hedefi olan öğrenciler ön sıralarda yerlerini alırlar. Hedefi olan öğrenci nereye nokta atışı yapacağını çok iyi bilir.

Gireceğiniz Haziran 2018 tarihinde YKS Geometri Matematik sınavlarında başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

16.02. 2018

 

 

 

 

Leave a comment