Skip links

MATEMATİK VE DALGALAR

MATEMATİK GEOMETRİ

YKS = TYT + AYT

 

İÇİN BAKIŞ AÇISI

Matematik bilimin kraliçesidir. Öğrencinin Matematik Geometri çalışma süresi bir kesir le ifade edilecek olursa; payı gerçek zamanı gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini, payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür. Matematik Geometri derslerinde verilen gerekli bilgi ve kavramları programlı ve disiplinli bir ev çalışması ile sürdüremeyen öğrencinin başarıya ulaşması çok güçtür. Hedeflerine bağlı kalırsan, aynı tür dersleri arka arkaya çalışmazsan ve hedefine yaklaştıkça panik yapmazsan başarılı olursun.

Matematik dersinden düşük not aldığınızda, konuları anlamadığınızda veya Geometri problemlerini çözemediğin-izde hiç üzülmeyin. Canınız sıkıldığında deniz kenarına gidin. Hep denize bakın. Gökyüzüne bakın. Maviye bakın… Sesler duyacaksınız ve dalgaların kayalara çarptığını göreceksiniz, ama hep aynı güçle çarptığını hissedeceksiniz. Tıpkı yaşam gibi… Denizin rengini görebiliyor musunuz? Mavi… Söylemesi bile ne güzel. Deniz güneşli havalarda masmavi, yağmurlu havalarda ise griye döner. Gökyüzünü içine alan deniz, öğrencileri kucaklarmış gibi davranır iyi gününde ve kötü gününde… Geometri dersini anlamanız ve sevmeniz için daha göreceğiniz ne maviler ne baharlar var önünüzde…

Matematik Özel Ders Atakent
Matematik Özel Ders Halkalı

Matematik dersi, denizdeki dalgalar gibidir ve kayaya çarpa, çarpa öğrenilir. Matematik temeli olmayan öğrenciler, bu dalgalara dayanamazlar ve pes ederler. Öğrencinin matematik dersine çalışmaktan vazgeçmeyi düşündüğü anda, Matematik Özel Ders Halkalı Öğretmeniniz imdadına yetişir ve ona dalgalarla nasıl mücadele edeceğini öğretir.

Her zaman zorluklar içinde mücadele içinde yaşarız ve Geometri problemlerini çözeriz. Yeter ki, omuz omuza verip, ulaşabileceğimiz kendisinden önce sizi düşünen bir Beylikdüzü Geometri Özel Ders öğretmeniniz olsun. Sonradan pişman olmayın, yol yakınken matematiği öğrenin. Size ilerde çok lazım olacak. Daha sonra öğrenmek isteseniz de olamayacak; çünkü her şeyin bir öğrenme yaşı vardır…“Hayat geç kalmayı affetmiyor!“ sorun da bu.

 ÇALIŞMA PROGRAMI HAZIRLAYIN:

Matematik dersi çalışmak için, zamanı kontrol altına almak için mutlaka program yapmak gerekir. Program hazırlarken, günlük faaliyetlerimizi, haftanın her günü için ayrı ayrı gözden geçirmelisiniz. Okula gidiş dönüş saatleri, çalışma için ayrılacak süre, yemek arası, dinlenme, gezme, TV ve diğer işler için ayrılacak zamanı önceden belirlemelisiniz.

Ders çalışma programınızı üç aşamada hazırlayabilirsiniz:

 • 1.Aşama: Her dersten çalışmanız gereken konuları saptayınız.
 • 2.Aşama: Çalışmanız ders ve konuları haftanın günlerine bölerek yerleştirin.
 • 3.Aşama: Okuldan geliş zamanı ile uyku saatleri arsında kalan çalışma sürelerinizi belirleyiniz.

Öğrendikten sonra üzerinde yeterince düşünmediğimiz konular, kazanılan başarılar, kişiye anlamalı gelen konular, üzerinden iki hafta geçmeden yinelenenler, her zaman yüksek sesle düşünülen ve konuşulanlar, fiziksel becerilere sıkı sıkı bağlı olanlar, bireyi doğrudan ilgilendiren konular ve olaylar çabuk unutulur. Aman dikkat…

SİSTEMLİ BİR TEKRAR PROGRAMI GELİŞTİRİN:

 

                          Tekrar Zamanı                 Genel Tekrar Süresi                    Bilginin Saklama Süresi

      45 dakika sonunda                                5 dakika                                                       1 gün

        1 gün sonunda                                          10 dakika                                                  1 hafta

1 hafta sonunda                               20 dakika                                                        1 ay

             1 ay sonunda                                          30 dakika                                      Uzun süreli hafıza

Özet olarak, başarını zamana bırakma, zaman hırsızlarına zamanını çaldırma, zamanını mutlaka iyi plana ve uygulayabileceğini düşündüğün  bir program yaparsan hedefini on ikiden vurabilirsin.

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü  Hocası sizlere sahip olduğun her şeyi takdir etmene yetecek denli YKS Matematik-Geometri sınavlarında  diler. 

01.01 .2015

Math Cevat Tutor

Cevat Karakayalı

Leave a comment

 1. Matematik dersini öğretme tarzınız açısından farklı ve değişik bir yaklaşımınız ve metodunuz var
  Başarım ve aldığım notlardan kendini belli ediyor.sizinle beraber 2.ara matematik sınavı için 14 aralık 2014 te sınavdan 75 almak için hedef koymuştum ve sınavdan 73 aldım.yüzde 2,6 hata payı ile başarmam bana zeki olduğumu hissettirdi.”yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı”olduğuna inanıyorum. Sınıf arkadaşlarımın bana davranışları bana olumlu yönde değişti. Bunu bana yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum
  .
  EMRE VAROL
  9. SINIF ÖĞRENCİSİ

 2. Her zaman matematikle arası kötü olan biriydim. En sevdiğim derslerin arasında hiç bir zaman yeri yoktu olamazdı da. Çünkü ne çalışmak ne de dersi dinlemek benim için ilgi çekiciydi… Sınavlardan bi kaç gün önce çalışa çalışa, günü kurtarmak adına çalıştım ve matematiği lise hayatım boyunca bi şekilde hallettim. Sonra 3 yıl nasıl geçtiyse geçti ve o kabus sene geldi…. 12.sınıf. Tabi hemen korku ve panikle matematik özel hoca arayışlarına girdim. Bir sürü arkadaşım ders alıyodu hepsinin hocalarıyla görüştüm. Ama beğenmedim çünkü bana gerçekten matematiği sevdirecek kendini de sevebileceğim tipik bir hoca öğrenci ilişkisi dışında bi öğretmen lazımdı. Neyse ben tabi stres ve panik yapmakta doruklardayken annemle internete yazmaya karar verdik önce tabi ne kadar güvenilir olabilir ki diye düşünmedik değil… Sonra ben Google a Matematik Özel Ders Bahçeşehir yazınca karşıma Cevat Hoca çıktı. İçime doğdu son senemi emanet edeceğim öğretmen bu olabilir diye düşündüm ve aradım. 15 dakika sonra kapımdaydı ki ben Bahçeşehir de oturuyorum. Zaten Cevat hocayla tanışırsanız anlayabilirsiniz onun tezcanlılığındaki içtenliği, samimiyeti… Güvenilir mi diye tereddüt ettim ilk tanıştığımızda hatta psikopatlık derecesine bağlayıp eski öğrencilerine yazdım Facebook’tan… Kime yazdıysam çok sevdiğini söyledi herkes övdü durdu. Ben de Cevat hocayla haftada 3 gün matematik özel ders temalı derslerimizi başlatmaya karar verdim. Cevat hoca hakkında söylenen her şey o kadar gerçekti ki 2-3 ders sonra birbirimizin besti olduk kanka falan demeye başladık çünkü bi insan bu kadar içten, samimi ve çalışkan olabilirdi. 10 netle başladığım ygs matematiği 20 nete çıkardı Cevat hoca. Cevat hoca sadece bi öğretmen olmadı böyle canım sıkıldıkça ben yapamıyorum bu matematiği diye zırladıkça yazdığım hocam oldu Cevat hoca..hep sabırla dinledi sabırla bana olacağını söyledi sabırla bir çok metod uyguladı. Hakkında ne yazsam az kalır. Cevat hocayla aramızdaki bağ gittikçe güçlendi ve şimdi asla bırakmayacağım canım hocam oldu o. Cevat hocayla tanışmak ve son senemi ona emanet etmek verdiğim en iyi karardı sanırım. Matematik konusunda bir sürü hoca denedim hepsi düz anlatıp giden tiplerdi ama Cevat hoca bana özel hazırladığı defterleri renkli kalemleriyle bu sene bitse bile her zaman gerçekten kalbimin bir köşesinde “bana matematiği sevdiren adam” olarak kalacak. Teşekkür ederim Cevat Hoca , sağolun hocam iyi ki varsınız

  GÜLŞAH ÖZDEMİR
  12.SINIF ÖĞRENCİSİ

 3. MATEMATİK İÇİN DESTAN YAZDIĞIM BAŞARI HİKAYEM (www.mathcevathoca.com)
  Efsane Cevat Hocam ;
  10.sınıfta MATEMATİK dersinde başarılı olmak için,matematik özel ders öğretmenimle beraber kendime yaz aylarında hedef koydum hedefler düşüncelerin netleşmesini,zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların etkili kullanmamızı sağladığına inandım.”aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.”ne yapacağıma karar vermezsem,hayatta benim için nasıl karar vereceğine şaşırır.Kararsızlık matematik geometri dersleri için başarısızlık demektir.Hedeflerimi net olarak belirttiğim takdirde,beynim beni o belirlediğim hedefe kilitledi ve hedefi tam 12 den vurmam için programlandı.Sonuç olarak matematik 1. ara sınavından 96 alarak 10. sınıfların içinde rakiplerimi üzmeden 1. olmamı sağladı.Matematik özel ders öğretmenimin sayesinde beynim hayalimi gerçek olarak kabul etti ve bana bu gururu yaşattı.
  Hedef sahibi olmak benim gücümün gelişmesini sağladı koyduğum hedef bana en sevdiğim televizyon dizisi olduğu saatte matematik dersi çalıştıran çok önemli bir güçtü hedef belirlemek matematik dersi için başarı yolunda atılacak ilk adım olduğuna inandım.Matematik özel ders öğretmenimin başarı tüyosunu hiç unutmadım: “iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”
  Sonuç olarak matematik özel ders öğretmenim ile tırmanmayı göze aldığım ve şuan 10.sınıfların içinde 1.nci olduğum için zirvenin hazzını yaşıyorum.Bana bu itme gücünü veren ve koyduğumuz hedefleri başarmamda en büyük desteğim olan matematik özel ders öğretmenime teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

  Emre VAROL

  10.sınıf öğrencisi