Skip links

MATEMATİK DÜNYASI

MATEMATİK DÜNYASI

Matematik için farklılık oluşturmak!

Matematik öğrenmek için, Boğaziçi mezunu öğretim üyesinden Matematik Geometri Özel Ders  almak isteyen öğrenciler arada ki farkı fark edeceklerdir. Yapacağımız ilk ders ücretsiz olup demo dersidir.

Galileo :”Evren her gözlemlerimize açıktır ; ama onun dilini ve dilin yazıldığı harfleri öğrenmeden ve kavramadan anlaşılamaz. Evrendeki kanunlar Matematik dilinde yazılmıştır ; harfleri üçgenler , daireler ve diğer geometrik biçimindedir. 

Matematik gerçekten bazılarının sandığı kadar gibi zor bir ders midir? Elbette ki hayır , Matematiği zor bulan öğrencilerin çoğu konuya ön yargıyla yaklaşmaktadır.Bu ön yargı da okullarımızdaki Geometri eğitiminin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders Atakent

Matematikte büyük olmanın iki yolu vardır:

İlki herkesten akıllı olmak,

İkincisi de, herkesten aptal, fakat sebatlı olmak.” 

Bunun anlamı yılmadan çalışmaktır. Bunu yapabilmek için, işinde uzman özel matematik öğrenmenizle halledebilirsiniz. Size bu konuda yol gösterecektir.

Bilgi düzeyiniz ne olursa olsun Özel ders öğretmeniniz size bu derslerin konularını en küçük niceliklerine kadar inerek öğretecektir. Açık ve anlaşılır bir dille hazırlayacağı matematik sorularını çözerek en güvenilir yardımcınız olacaktır.Yeter ki siz Matematiği öğrenmeye karar verin.

TYT Matematik İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

1. Matematiğin kolay öğrenilecek , zevkli bir ders olduğunu biliniz.” Geometri çok zor başaramam.” ön yargısından kesinlikle kurtulunuz.  İnançla çalışarak tırmanmayı göze alan ,zirvenin hazzını yaşar. Yani çok tekrar ederek bu yargıyı yenebilirsiniz.

2. Temel eksiklikleriniz için  özel ders öğretmeninizle 8.sınıf dersinden başlayarak halletmelisiniz.

3.Geometri Özel ders öğretmeninizin çözdüğü soruları tekrar çözmeyi deneyiniz.Yaptığınız çözümü karşılaştırınız.

5.Verilen sorularının bir bölümü zayıf, bir bölümü orta düzeyde bir bölümü de ileri düzeyde öğrencilere göre hazırlanmıştır.Yani her öğrenciyi uğraştırabilecek bazı da sorular vardır.Bu bakımından çözmekte zorluk çekebileceğiniz bir iki soru için endişe etmeyiniz.

6. Ders bölümünün çözümlü örnekleri ve testlerinin yanı sıra soru bankaları ve deneme sınavlarındaki sorularla bir bütün oluşturduğunu unutmayınız.

7.  Bazı sorularda “korsan çözüm”tabir edilen sonuçtan gitme yolunu denemek ve öğrenmek yaralı olabilir. Ancak her konuyu bilimsel sınırlar içinde çözmenin yaralı olabileceğini unutmayınız.

8. Sürekli akılda tutulması gereken kural, formül ve bağıntıları kuru kuruya ezberlemek yerine soru içinde uygulayarak öğreniniz. Bu durum bilginize kalıcılık sağlayacaktır. Bazı öğrencilerin “Her sorunun kuralını, bağıntısını biliyorum ancak çözemiyorum.” şeklindeki yakınması ancak bu yolla giderilir

Daha fazla bilgi almak için iletişim sekmesinden destek alabilirsiniz.

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

 10.11.2014

Leave a comment

  1. Hocam cok saolun çok güzel bilgiler yeni bir yol .

  2. Hocam cok saolun çok güzel bilgiler yeni bir yol .

  3. HOCAM TŞK BİLGİLER İCİN BU SENE SINAVA GİRCEK ARKADASLARA BAŞARILAR DİLERİM.

  4. HOCAM TŞK BİLGİLER İCİN BU SENE SINAVA GİRCEK ARKADASLARA BAŞARILAR DİLERİM.

  5. cok iyi anlatiyolar cok memnun kaldim

  6. cok iyi anlatiyolar cok memnun kaldim