Skip links

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Bakırköy

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Bakırköy

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Bakırköy Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, kaybedenler en ufak problemde kaçanlardır.  YKS Matematik sınavlarını kazananlar ise, çözene kadar problemlerle uğraşanlardır. Matematik //Geometri çalışmak için uygun zaman beklemek doğru değildir. Bilmelisin ki, her gün ve her saat çalışman için uygun zamandır. Ulaşmak istediğin Matematik Geometri sınav netleri için, elinden geleni yaptığın sürece imkânsızı başarabilirsin. Bakırköy Matematik Özel Ders hocası soruyor. Sıkılmadan nasıl ders çalışacağını biliyor musunuz?  YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken dikkatin çabuk dağılıyorsa “POMODORO TEKNİĞİ” ini kullanabilirsin. Nedir bu Pomodoro? “25dakika Ders+5 dakika mola = 1 Pomodoro. Günde 4-8 arasında yapılan Pomodoro çok idealdir.” Dikkatinizi en az 45 dakika boyunca sağlayabiliyorsan; 15.00 -15.40 Matematik Geometri, 15.00-17.00 Paragraf, 17.15 – 18.00 Kimya-Fizik gibi.

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Bakırköy Hocası için, bilinçli bir biçimde YKS matematik sınavlarına hazırlanmak oldukça çok önemlidir. Bu yüzden öncelikle kendi öğrenme sürecinize tanıklık etmelisiniz. Odağınızı otomatik tepkinizden, yani tercih ettiğiniz öğrenme stilinden uzaklaşın. Bundan sonra, bu stilin farklı Matematik öğrenme olasılıkları görmenizi engelleyip engellemediğini sorgulamalısınız. Matematik öğrenme döngüsünün neresine giderseniz verimliliğiniz artar? Daha sonra içinde bulunduğunuz duruma en uygun Matematik öğrenme stilini seçin. Onu kullanmak için odağınızı yaklaştırın. Matematik öğrenmek yaşam boyu süren bir süreçtir. Bazı En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir hocası, belli bir beceride ustalaşmak için 10 000 saat çalışmak gerektiğini söyler. Bu belki saçma ve uydurma bir sayıdır ama yaşamımız boyunca sayısız öğrenme döngüsünden geçtiğimize hiç bir kuşku yoktur. Matematik öğrenme sürecinde bilinçli bir biçimde yaklaşmak bu döngülerden geçerken daha verimli olmamıza yardımcı olur.

YKS Matematik Yüz Yüze Ders Bakırköy hocası “çözerek öğrenme konusunda” bize çok şey öğretmiştir. İyi haber: Kusursuzluk genelde doğuştan gelen bir yeteneğin getirisi değildir. Deneyimlenerek öğrenilir. O kadar iyi olmayan haber: Matematik için, kusursuzluk uzun vadede sıkı çalışma ile elde edilir. Oldukça becerikli bir öğrenci, tahmini olarak10 000 saatini ya da on yıl boyunca, yılda 50 hafta ve haftada 20 saatini kasıtlı alıştırmaya ayırır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası sizlere , Matematik //Geometri” derslerini öğrenirken ilköğretimden üniversiteye giden bu yolda başarılar diler. Matematik-Geometri çözmek için kalem tutan eliniz güçlü, düşünen beyniniz çok iyi çalışsın.

Unutmayınız ki, Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası  “şansa inanmaz ama şans daima çalışandan yanadır.” ilkesine inanır.

Karakayalı, Cevat

 

 

Leave a comment