Skip links

Bakırköy YKS Matematik Ders

Bakırköy YKS Matematik Ders

Nasıl Matematik Öğrenirsen Öyle Öğrencilik HayatıYaşarsın

Bakırköy YKS Matematik Ders
Bakırköy YKS Matematik Ders

Bakırköy YKS Matematik Ders öğretmeni diyor ki: Başarının ve kendinizi geliştirmenin sırlarından biri de öğrencilik yıllarında Matematik öğrenmektir. Daha bilinçli ol, daha iyi bir öğrencilik yaşamı sür. Nasıl Matematik öğrenirsen öyle öğrencilik hayatın olur. Ancak bunun en iyi yöntemi nedir? Kendi öğrenme stilinizi keşfederek kendi baskın stilinizi Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni ile oluşturabilirsiniz? Her birimizin içinde yer alan Matematik öğrenme gücünü ortaya çıkarabilmek için birtakım etkin yöntemler geliştirilebilir.

Bakırköy YKS Matematik Ders öğretmenine göre, Matematik Geometri derslerindeki konuları TAM ÖĞRENME olanağını sağlamak için etkin bir dinleyici olmalısınız. Bunun en iyi yöntem –İFİKAN-adlı bir yöntemi ile başarabilirsiniz.

İ-  İleriye Bak

Bakırköy YKS Matematik Ders öğretmeninizi dinlerken, öğretmeninizin anlattıklarından yola çıkarak daha neler söyleyebileceğini tahmin etmeye çalışın. Bunu yaptığınızda dikkat dağınıklığı yaşamazsınız ve bunun sonucunda devamlı Matematik Geometri dersinde uyanık kalırsınız.

F-  Fikirler

Bakırköy YKS Matematik Ders öğretmeninizin bir ders boyunca anlattıklarının ana fikirlerini bulmaya çalışın, ders boyunca kendi kendinize bu konudaki önemli noktaları bulmaya çalışın. Burada anlatılmak istenen nedir gibi kendinize sorular sorarak ana fikri bulmaya çalışın.

İ-  İşaretler

Bakırköy YKS Matematik Ders öğretmeninin beden diline dikkat etmelisiniz ve uyanık olmalısınız. Öğretmenler ses tonlarını yükselterek ya da “burası çok önemli, dikkat ederseniz, şunu unutmayınız ki” gibi sözel vurgularla önemli noktaları işaret edeler.

K-  Katıl

YKS = TYT+ AYT Matematik için soru çözerken devamlı aktif olmalısınız. TYT Matematik öğretmeni soru soru sorduğunda tahtaya kalkıp çözmelisiniz. Aktif öğrenci daima bir adım öndedir. Pasif öğrenci hiçbir zaman başaramaz. Daima aktif olan öğrenci daha çabuk öğrenir.

A-Araştır

YKS = TYT + AYT Matematik dersi anlatılırken anlaşılamayan bir yer varsa ya da merak edilen bir ayrıntı varsa bunlarla ilgili soruları sormaktan çekinmeyiniz.

N- Not Tutma

Okulda dinleme yolu ile öğrenilen YKS Matematik bilgileri çok uzun süre hafızada tutulamaz. Öğrenilenlerin zaman zaman tekrar edilmesi gerekir. Bu nedenle çözülen AYT Matematik problemlerinin mutlaka not etmeniz gerekir.

Bakırköy YKS Matematik Ders öğretmeninin önemli gördüğü bölümleri vurgularken çok sıkça kullandıkları ipuçları vardır.

  • Ses tonunu değiştirerek -ses tonunu yükselterek -alçaltarak, sertleşmek -yumuşatmak önemli noktaların vurgular.
  • Bakırköy Matematik Özel Ders öğretmenleri önemli kavram, aksiyomları ve teoremleri belirtirken yavaşlatabilirler.
  • Anahtar sözcük ve cümle kullanımları değişik biçimde kullanabilirler.
  • Tahtaya Yazarak temel ve önemli bilgileri ana hatları ile belirtirler.
  • Beş duyu organlarından göz ve kulağa hitap edecek araç ve gereçleri kullanırlar. Filmler, fotoğraflar, slaytlar kullanarak önemli kavramlar ve düşünceleri betimlerler.

Bakırköy YKS Matematik Ders öğretmeni sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli TYT-AYT deneme sınavlarında netler diler.

Karakayalı, Cevat

Maths Cevat Tutor

10.01.2019

Leave a comment