Skip links

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders

İSOAT

Etkili Matematik Öğrenme Yöntemleri

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders
Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders diyor ki:  Başarının en kolay ve en kısa yolu ÇALIŞMAKTIR. Esen rüzgârlara kendini bırakarak, istediği limana ulaşmak isteyenleri bekleyen son, tam bir hayal kırıklığıdır. Meşgul olmak kolay, verimli olmak zordur. Hayatınızla ilgili kararları rastlantılara bırakırsanız, çalışmalarınızı ve başarınızı engelleyecek pek çok sebeple karşılaşırsınız. YKS = TYT + AYT sınavlarında şans faktörünün oranı % 0 ‘ a yakındır.

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, başarılı olmalısınız çünkü rakipleriniz işlerini şansa bırakmıyor. Planlı ve programlı çalışıyor. Planlı çalışan arkadaşlarınız varken, sizin işi şansa bırakmanız, erkenden havlu atmak olacaktır. Planlı çalışmak, nereye ve nasıl gideceğinizi mantıklı bir biçimde, önceden kararlaştırmaktır. Geçerli ve verimli bir program hatırlayabilmeniz için öncelikle, günlük yaşantınızda yer alan olayları ve zaman kaybına yol açan nedenleri belirlemelisiniz.

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Matematik formüllerini hafızaya atmak için üç önemli özelliği vardır: Kaydetmek, saklamak ve gerektiğinde kaydedilen bilgini geri çağırmak. Eğer başlangıçta Matematik bilgilerini yeterli ölçüde kaydetmiyorsanız, o Matematik bilgilerini saklamanız ve daha sonra hatırlamanız beklenemez. Matematik kitabını alıp büyük bir dikkatle okumak bile dersin öğrenilmesine yeterli olmadığı halde; birçok öğrenci yatarak, televizyona bakarak, odadaki konuşmalara kulak kabartarak çalışır. AYT Matematik Atakent En İyi Matematik Özel Dersi öğretmeni size tavsiyesi,  ders çalışma tekniği olan (İSOAT) tekniğin iğidir.

  1. İZLE (Önce çalışacağınız konuyu inceleyin)

AYT Matematik için bu aşma konu içinde ne anlatmak istediğini anlamak için 2-3 dakikalık hızlı bir göz atma işlemidir. Bunun için hızlı okuma tekniğini kullanabilirsiniz. Bu hızlı göz gezdirme sırasında bütün yazıyı değil, konu başlıklarını, koyu yazılan yeleri, formüllere bakmanız gerekmektedir. Ayrıca benzerlik ve farklarla ilgili sorular çıkartabilirsiniz.

  1. SOR (Kendinize önce konu ile ilgili soru sor)

Matematik konusunu anlayabilmeniz için, kafanızda sorular olması gerekir. Kafanızda soru olmadan konuyu anlamanız zordur. Bu Nedenle konuya çok hızlı biçimde taramanız gerekir. Konuda geçen teoremler ve aksiyomlar gibi…

  1. OKU (Kendinize önce konu ile ilgili soru sor)

Bu şamada matematik kitabındaki gerekli gördüğünüz formülleri ve anahtar kelimeleri bir küçük kartona kaydedin. Matematik kitabına bakarken gerekli gördüğünüz yerlerde işaretlemeler yapın. Aksiyom ve temel kavramlara karşı duyarlı olun. “Oku” aşamasının, konu uzunluğuna göre15-20 dakikada tamamlanması gerekir.

  1. ANLAT (Konu anladıktan sonra kendine anlat)

Bu aşmada kitabınızı kapatın ve aldığınız notlara bakarak konuyu yüksek sele anlatın. Bu anlatım sırasında önemli formüllerin, temel kavramların ve anahtar formüllerin üzerinden geçilmesi gerekmektedir. Bu durumun üstesinden gelinmesi için çok tekrar edilmesi gerekmektedir.

  1. TEKRARLA (Konuyu tekrar et)

Bu aşmada not ve kartonlara yazdığınız matematik formüllerini anlatmaya çalışın. Bu anlatım sırasında ana formüller, aksiyomlar ve anahtar kelimelerin üzerinden geçilmesi gerekmektedir. Nasıl olsa öğrendim diye düşünerek bu şamayı zaman kaybı olarak görmeyin. İnsan hafızasından kaynaklanan nedenlerden dolayı yeni öğrendiklerinin yarıdan fazlasını ilk 30 dakika içinde unutur. Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders öğretmenine tekrar edilmesi şarttır. Bu aşamada tekrarlar hafızadaki yeni bilgilerin kalıcı hale gelmesine yardımcı olur.

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni, sizi ayakta tutmaya yetecek denli güzelliklerle dolu bir yaşam ve netler diler.

Cevat Karakayalı

Math  Cevat Tutor

15.01.2019

 

 

Leave a comment