Skip links

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü

YKS MATEMATİK SINAVLARI İÇİN ZAMANI VERİMLİ KULLANMAK

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: Matematik ders çalışma isteğini artıracak 5 madde: Haftalık çalışma programı hazırla. Program ile daha düzenli çalışarak, çalışma isteğiniz tavan yapabilir. Kütüphane ortamı, muazzam sessiz ortam konsantrasyonunuzu zirveye çıkarır. Kitap ve müzik:  motive olacağın kitapları oku ve ruhunu dinlendiren müzikler dinle. Motivasyon üzerine çekilmiş filmlerden arada bir seyretsen fena olmaz. Arkadaş ortamı da önemlidir. Kendinize sizi çalışmak için gaza getiren arkadaşalar edinirseniz çok iyi olur.

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası der ki; YKS Matematik Geometri konularını öğrenirken, çabalamayı bırakmaktan başka bir yanlış ve içten gelenin dışında bir yenilgi yoktur. Amaca zayıfça sarılmak gerçekten aşılmaz bir engel olarak görülür. Bahçeşehir Matematik Özel Ders hocasının, Matematik, Geometri bilgi ve teoremlerine vurgu yaparak, tekrar ederek, önemli diyerek anlattığı Matematik bilgilerinin altını çizerek diğer notlarınızdan ayırmaya çalışın. Not tutmanız dinlediğiniz bilgilerin aklınızda kalmasını sağlar. Matematik dersinde dikkatinizin dağılmasını önler. Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizin dersle ilgili olduğunuz mesajını verir.

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, Matematik ve Geometri derslerini çalışmak için birçok öğrenci zamanın kendisine yetmediğinden şikâyet eder. Bu durumun bir sorun değil de, hedeflerin belirsiz olduğu, önceliklerinin iyi sıralanmadığını ve zamanını nasıl kullanacağının bir kanıtıdır. Zaman belirli bir döngü içinde amansızca su gibi akıp gider. Matematik çalışmak için kendini planlayan bir öğrenci hedeflerine daha çabuk ulaşır. Burada konu AYT – TYT Matematik Geometri çalışmak isteyen bir öğrencinin öğrencilik hayatını nasıl yaşayacağıdır.  

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü
Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki, Peter Marshall:  “Matematik ve Geometri dersleri için yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden daima daha iyidir.” Derken planın uygulanabilir olmasına dikkat çekmektedir. Planlamanın amacı, verimli ve etkin çalışmaktır. Fakat AYT / TYT Matematik sınav konularını çalışmak için hazırlanan plan gerçekleştirilemiyorsa orada bir planlama sorunu var demektir. Etkin plan yapan öğrencilerin en çok düştüğü hatalardan biri, planın sınırlarının çok katı yapmalarıdır. Yapılan planlarda sınırlar esnek olmayınca uygulamada da güçlükler çıkmaktadır. Hazırladığı planı gerçekleştiremeyen öğrenci, bu nedenden dolayı ümitsizliğe kapılır. Bunun sonucunda da özgüvenini kaybetmektedir.

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, öğrencilik yaşantınızda kontrolünüzün dışında o kadar çok faktör var ki, çizdiğiniz çerçeve içinde kalacağını beklemek yanlış olur. Bu bakımdan beklenmedik olaylar ve etkenler dikkate alınarak plana yerleştirilecek etkinliklerin süreleri esnek olmalıdır. Yapılması planlanan iki farklı aktivite arasına belli bir süre pay bırakılmalıdır. Zamanla ilgili bir çizelge yaparak size ne kadar çalışma zamanı kalıyor. Detayları yakından inceleyelim:

  • Bir hafta 168 saattir.
  • Uyku 56 saat, günde 8 saat,
  • Okul 30 saat, günde 6 saat,
  • Yemek 14 saat, günde 2 saat,
  • Televizyon 10 saat, günde 1,5 saat,
  • Konuşma 10 saat, günde 1,5 saat,
  • Gereksiz konuşma günde 2 saat,
  • Ne yapacağını düşünme 10 saat, günde 1,5 saat

Tüm bunları yapsanız bile verimli ve etkin çalışmak için geriye 22 saat AYT Matematik çalışmak için vaktiniz kalmaktadır. Bu süre başarılı olmanız için herkese yeter de artan bir süredir.

Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmeni sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli AYT Matematik deneme sınavlarında netler diler.

 Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

16.01.2021

 

Leave a comment