Skip links

En İyi Matematik Birebir Ders Büyükçekmece

En İyi Matematik Birebir Ders Büyükçekmece

MATEMATİK SINAV KAYGISI İLE BAŞA ÇIKMAK İÇİN İPUÇLARI

En İyi Matematik Birebir Ders Büyükçekmece Hocası diyor ki: Öğrencilik hayatında Matematik dersini anlamak için değişik yaparak başarılı olanlar, değişikliği kendilerinden başlayanlardır. Saman alevini andıran istek ve arzular bir amaca giden yolda amaç sahibini yolda bırakabileceğinden azimli olmak başarıya ulaşmak için altın bir değer taşır. “Asla vazgeçmeyin. Dünyada hiçbir şey ısrar etmenin yerini alamaz. Yetenek alamaz, dünyada yetenekli ama başarısız insandan daha çok ne var? Tek başına eğitim olamaz, dünyada başıboş öğrencilerle doludur. Israrlı ve kararlı olmak tek başına çok iyi bir güçtür.

En İyi Matematik Birebir Ders Büyükçekmece hocasına göre, matematik sınav için zafer bir dakika daha dayanabilenindir. Hayat mucizelerle doludur. Bazen hiç kurtulamayacağımızı düşündüğümüz durumlardan, şartlar değişir ve kurtuluruz. Umudumuzu kaybetmemeli ve çabalamaya devam etmeliyiz. Biz çabalamaya Matematik sınavı için devam edersek, şartlar da bizim lehimize devam etmeye başlayacaktır.

En İyi Matematik Birebir Ders Büyükçekmece Hocasına göre, Matematik için zorlukları azimle yenmek kadar büyük düşünebilmek de önemlidir. Matematik özel Ders Büyükçekmece hocasına göre, Büyük hayalleri olanlar, hayallerine giden yolda yaşayacakları geçici ve küçük hayal kırıklıklarında cesaretlerini kaybetmemeleri gerekir. Korkuları var, korkularımızı aşabiliriz. Senin hayallerinin yüksekliği ne kadar? Çünkü sen yükseldikçe önündeki engeller küçülür.

En İyi Matematik Birebir Ders Büyükçekmece Hocasına göre, Matematik sınavında kaygıyı azaltmak için iki yöntem vardır. Bunlardan birincisi zihinsel, diğeri ise bedensel hareketlerdir.

-ZİHİNSEL YÖNTEMELER:

Hafızanın zayıflaması Matematik sınav maratonuna hazırlanırken karşında duran bir tehdit olarak durur. Oysa hafıza bir yetenekten çok, öğrenilebilen bir özelliktir. Zihinsel uygulamalar yapılmalı; çünkü kaygı ve heyecana neden olan duygular düşüncelerle şekillenir.

Üniversiteye girmek için YKS Matematik sınavı hayatta başarılı ve mutlu olabilmek için tek yoldur. Böyle bir düşünceye sahip olmak kaygının artmasına yol acar. Mantıklı bir biçimde düşünülürse, üniversite sınavı, başarı ve mutluluğa götüren yollardan sadece bir tanesidir. Tek seçenek değildir. Üniversite sınavını kazanamamış ancak hayatta başarı ve mutluluğu yakalamış birçok öğrenci var. Üniversiteyi kazanmadan da değişik biçimde farklı alanlarda çok iyi mutlu ve başarılı olunabilir.

-BEDENSEL YÖNTEMLER

Dahası, Otonom (kendi kendine çalışan) organlarımız olduğunu hatırlayınız. Kalbi atışları, kan basıncınız ve beden sıcaklığınız bu olaylara birer örnektir. Bu saydığımız organlar bizim isteğimiz dışında çalışır. Ancak bir takım etili hareketlerle bu organları kısmen ve tamamını kontrol etmek mümkündür.

Bedeni iyi kontrol etme yolundaki ilk adım solunum sistemini kontrol etmekle başlar. Böylece, solunum bir biçimi ile istediğimiz zaman nefes aldığımız, istediğimiz zaman nefesimizi tutuğumuz için, irademizle yönlendireceğimiz bir faaliyettir. Bu arada solunum, beyin sapındaki bir merkez tarafından kandaki oksijen ve karbondioksit dengesine göre bütünü ile otonom yürüten bir faaliyettir.

Matematik Özel Ders Büyükçekmece hocası sizlere YKS Matematik sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

10.10.2021

 

 

Leave a comment