Skip links

Matematik Yüz Yüze Birebir Ders Bakırköy

Matematik Yüz Yüze Birebir Ders Bakırköy

Matematik Yüz Yüze Birebir Ders Bakırköy Hocası diyor ki: YKS Matematik Sınavlarına hazırlanırken, egzersiz ve olumlu düşünme çok önemlidir. YKS Matematik//Geometri sınavlarına yaklaştığında kaygı seviyesi yüksek öğrenciler, “Zaman kalmadı. Hiçbir şey bilmiyorum, herkes çalışmasını bitirmiştir. Sınav günü geldi ve ben çalışmış olsam da nasıl olsa her şeyi birbirine karıştırıyorum”, ya da sınav sırasında “Matematik /Geometri dersinden benden daha iyiler olduğuna göre neden sınav kâğıdını ilk ben veriyorum? Sorular bu kadar kolay olamaz. Ben soruları yanlış anlamış olmalıyım,”  gibi düşüncelerin etkisi altına girerek kendilerini sıkıntı altına sokuyor. Öğrencilerin sınav öncesinde öğrendiği bilgiyi, sınav sırasında etkili bir biçimde kullanmasına engel olan sınav kaygısının etkileri, “endişe” ve “yoğun duygulanım” başlıkları altında ifade ediyor.

Matematik Yüz Yüze Birebir Ders Bakırköy Hocasına göre, kaygısı yüksek olan öğrenciler, düşük olanlarla oranla ders çalışmaya daha çok zaman ayırmasına rağmen diğerlerinden daha başarısız oluyor. Elde edilen bulgular, düşük performansının nedenini bu öğrencilerin Matematik/Geometri derslerini çalışma sürelerindeki yetersizlikle ilgisi yoktur. Olumsuz düşüncelerinin kendi üzerlerinde yaratığı, başa çıkılmaz derecedeki kaygı ile açıklanabilir.

Matematik Yüz Yüze Birebir Ders Bakırköy hocası için, kaygının zihinsel süreci olan “endişe” ile başa çıkmak için gerçekçi ve olumlu düşünme biçimini benimsemeye çalışmaktır. Bedensel süreci olan “yoğun uyarılma” ile başa çıkmak için de gevşeme egzersizleri yapmak gerekmektedir. Öğrencilerin kendi zihinlerinde ürettiği bu olumsuz düşüncelerinin tutsağı olmamalıdırlar. Bundan kurtulmaları halinde, endişeleri azaldığı ve artık bedenden gelen sinyaller eskisi olumsuz yorumlamadığı için “yoğun uyarılma” ve “endişe” sürecinin aşama aşama yok olacağı belirtiliyor. Öğrencilerin potansiyellerini kullanabilmeleri çok önemlidir. Öğrendiklerini kâğıda doğru ve sistemli bir şekilde dökmeleridirler.  Endişe verici sürecin etkisinden uzak ve huzurlu ortamlarda kendilerini rahat hissettikleri pozisyonda ders çalışmaları öneriliyor.

Matematik Yüz Yüze Birebir Ders Bakırköy Hocasına göre, stresin olumlu bir yönü de öğrencilere Matematik//Geometri derslerini çalışma gücü vermesidir. İlk önce harekete geçmek için bir ihtiyaç ortaya çıkar, ihtiyacın giderilip giderilmeyeceği düşüncesi stresi meydana getireceği ortaya çıkar. Stresi oluşturan eylem ortadan kaldırılırsa stres de ortadan kalkar, eylemler ihtiyaçların giderilmesi için yetersiz kalırsa vücutta yıkıcı hasar oluşur. Stresin vücut üzerinde bir takım etkileri vardır.

Bakırköy Matematik Özel Ders Hocası, sahip olduğun matematik bilgilerini takdir etmene yetecek denli netler diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

02.10.2021

 

 

Leave a comment