Skip links

En İyi Matematik Yüz Yüze Özel Ders Bahçeşehir

En İyi Matematik Yüz Yüze Özel Ders Bahçeşehir

YKS MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN NEREDE HATA YAPTIK?

 DEMEMENİZ İÇİN AMAN DİKKAT!

En İyi Matematik Yüz Yüze Özel Ders Bahçeşehir Hocası diyor ki: YKS Matematik Geometri için nerede hata yaptık? Dememeniz için aman dikkat! Çok iyi Matematik /Geometri öğrenmenin yanında, iyi bir üniversiteyi kazanmak için iyi bir lise eğitiminin gerekliliğine hepimiz gerçekten inanıyoruz. Bu hedefe ulaşmak için çok yoğun bir çaba ve arayış içinde olduğunuz kesindir. Böyle bir çaba içinde olmanız çok doğal olduğunu düşünüyorum çünkü hayatın çok önemli virajından geçiyorsunuz. Bu zaman dilimindeki çabanız geleceğiniz üzerinde önemli oranda belirleyici rol oynayacağını bilmenizi isterim. Her yıl birçok öğrencinin Matematik// Geometri başarısına yardımcı olan, haklı ün yapan ve bunun gururunu yaşayan Matematik Özel ders öğretmeni sizlerin gayretlerine katkı sağlamak için hizmetinizdedir. Matematik Geometri derslerinize yardımcı olmayı, YKS//TYT/AYT Matematik/Geometri sınavlarında yüksek puan almanızı sağlamak için sizlere özgün ve seçici sınavlar hazırlamayı ilke ve amaç edinmeyi bir görev edinmiştir.

En İyi Matematik Yüz Yüze Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, YKS Matematik Geometri deneme sınavları öğrencinin boy aynası olduğundan deneme sınavlarında nelere dikkat edilmelidir?

 1. YKS matematik Deneme sınavları her ne kadar gerçek sınavların bir provası olsa da kesinlikle hazırlıklı girilmelidir.
 2. Deneme sınavlarında hangi testte(Türkçe, Fen ve Sosyal, Matematik //Geometri, edebiyat ve fen bilimleri) ne kadar zaman ayrılacağı tespit edilmeli ve mutlaka planlanan zaman içinde çözülmelidir.
 3. Matematik/Geometri sınavına girecek öğrencilerin gerçek YGS-LYS Matematik /Geometri sınavlarında hangi kurallara uyulması isteniyorsa deneme sınavlarında da bu kurallara uyulmasına özen gösterilmelidir. Özellikle sorular üzerinde yapılan işlemlerde kitapçığın boş yerleri müsvedde olarak kullanarak gerçek sınavda da aynı taktik uygulanmalıdır. Gerçek sınavda kullanılmayacak olan cetvel, pergel ve hesap makinası kullanılmamalıdır.
 4. Matematik/Geometri sınavlarının öncesindeki akşam öğrenciler uykularına ve sabah kahvaltılarına özen göstermelidir.
 5. Deneme sınavlarına girerken rahat bir giyim tarzı tercih edilmelidir. Öğrencinin ayağını sıkan bir ayakkabı kan dolaşımını etkileyeceğinden dolayı giymemelidir. Rahatsız eden bir kıyafet veya takılar dikkati dağıtarak başarıyı etkiler.
 6. YKS Matematik /Geometri Deneme sınavının bitiminde cevaplar derhal kontrol edilmeli ve eksik konular tespit edilerek zaman kayıp edilmeden tamamlanmalıdır.
 7. Sınava girmeden önce gerekli ihtiyaçlar denemeye başlamadan önce giderilmelidir.
 8. Matematik /Geometri sınavı sırasında başkalarının ne yaptığı öğrenciyi ilgilendirmemeli, öğrenci sadece kendi deneme kitapçığı ile ilgilenmelidir.
 9. En önemli noktalardan biri de, öğrenciler herhangi bir soruda takıldıklarında etrafına bakma ihtiyacı duyar. Bazen hiç tahmin etmediği arkadaşlarının soruları şıkır şıkır çözdüğünü görürler ve moralleri bozulur. Bu durumda unutmaması gereken nokta, az veya çok herkesin takıldığı ve çözmekte zorlandığı soruların mutlaka olduğunu bilmelidir. Böyle bir durum ortaya çıktığında, en doğru davranış bu soruları pas geçip ve daha sonra bu sorulara dönmektir. Deneme sınavlarının faydalarını göz önünde bulundurarak gereken ihtimamı gösteren öğrenciler, üniversiteye giden yolda en önemli adımı atmış olacaklardır.

En İyi Matematik Yüz Yüze Özel Ders Bahçeşehir Hocası için, Matematik Geometri Deneme sınavına girerek elde edilecek kazanımlar

 1. YKS Matematik sınavları konularda eksiklerini iyi bir biçimde belirleme ve giderme,
 2. Sınav sistemini çok iyi anlama,
 3. Soru tiplerini çok iyi kavrama,
 4. Başkalarının arasında yerinizi, sıranızı ve durumunuzu görme imkânı,
 5. Çok iyi zaman kullanmayı öğrenme,
 6. Gelişiminizi takip etme,
 7. Çok iyi bilgi kullanma yeteneğinizi geliştirme,
 8. Gerçek sınavda heyecanlanmamanızı önleyerek hazır duruma gelme

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası : “YKS Matematik Geometri” sınavlarına öğrenirken ilk-öğretimden üniversiteye giden bu yolda sizlere başarılar dilerken, “Matematik-Geometri çözmek için kalem tutan eliniz güçlü, düşünen beyniniz iyi çalışsın” diler.

Unutmayınız ki, ben şansa inanmam, şans daima çalışanın yanındadır.

Sevgi ve saygılarımla…

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

19.08.2021

 

 

Leave a comment