Skip links

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Dersi Beylikdüzü

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Dersi Beylikdüzü

AYT MATEMATİK SINAVINDA PUAN ARTIRMANIN YOLLARI

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Dersi Beylikdüzü Hocası şöyle der: Acı, öğretilmesi gereknleri en iyi biçimde öğretip, giden en set öğretmen olduğunu biliyor musunuz? İkna edilmişlerle yola çıkılmaz. Yola inanmışlarla çıkılır. Çok küçük adımlarla başla. Büyük bitir. Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocasından alarak Matematik// Geometri öğrenmek için bindiğiniz tren yanlış yöne gidiyorsa, onun içinde ters yürüyerek Matematik/Geometri derslerinden başarılı olamazsınız. İyi bir Matematik eğitimi herhangi birini değiştirebilir ama Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmeni her şeyi değiştirebilir. Matematik// Geometri öğretmek bir beceri işidir. Öğrencileri öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır.  YKS// TYT / AYT Matematik / Geometri sınavlarında çok yüksek net elde etmenin bir yolu da pek çok sayıda deneme yapmaktan geçer.

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Dersi Beylikdüzü Hocası ile TYT/AYT sınavlarındada netleri artırmanın yolları. 

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Dersi Beylikdüzü Hocası ile Matematik// Geometri sınavları için puan artırıcı ipuçları

-Sınava başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız

Matematik/Geometri sınavına başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır.

  -Sınavda hız ve zaman arasında denge en iyi bir biçimde kurulmalıdır

En İyi Matematik Ders Beylikdüzü hocasına göre, zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını çok artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir. Bunu aklınızdan çıkarmayınız.

-Sorularla çok inatlaşmak doğru değildir

Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmenine göre, Matematik/Geometri sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman harcamadan etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmayınız ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor soruları çözmek değil, çok soru çözmektir

   -Her bölüme ayrılacak en iyi zaman belli olmalıdır

Tüm öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan getirilerine uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere avantaj sağlayacaktır. Yeni uygulamada öğrenciler yanlarında sat bulunduramayacak, sadece ÖSYM tarafından sınıf ve salona asılı saatler kullanılacaktır. Gerçek saate kadar biyolojik saatin işlevsel hale getirilmesi gerekir.

   -En İyi Kodlama stratejisi geliştirilmelidir

Her öğrencinin puan artırıcı hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru Matematik Geometri soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

  -Matematik // Geometri için Turlama Tekniği uygulamak önemlidir

Matematik/Geometri sınavında zamanı iyi kullanabilmek ve yüksek puan elde edebilmek için “Turlama Tekniği” ni kullanmak akıllıca bir olacağını düşünüyorum. Turlama tekniği ise, sınavda cevaplanacak tüm testlerde, birinci turda cevaba kolayca ulaşılabilecek soruların öncelikle çözmelisiniz. Zaman alacak ve zor soruların ikinci tura bırakılmasıdır.

Haziran ayında gireceğiniz sınavda tüm öğrencilere Beylikdüzü Özel Matematik Ders hocası başarılar diler. Bu önemli yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umut ediyor.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

01.03.2021

 

Leave a comment