Skip links

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü

HEDEFLER BİTMEZ

HEDEFLERİNİZE ULAŞMAK İÇİN MÜCADELE, HER GÜN YENİDEN BAŞLIYOR

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü hocası diyor ki: Anahtar kelime: İstikrar. YKS Geometri & Matematik sınavlarına hazırlanırken, kendinize hedef belirlemelisiniz.  “Hedef” öğrenciyi motive eden ve davranışları istenen yönde hedefe ulaşma yönünde harekete geçiren güce sahiptir. Hedef sahibi öğrenciler kendilerinde okul başarısı ve AYT Geometri sınavı yönünde motivasyon bulacaklardır. Hedefi olmayanlar ise niçin ders çalışacağını bilmedikleri için tembellik yönünde motive olacaklardır. Hedefe kilitlenen bir öğrenci, o hedefe kilitleneceği için önüne çıkan engelleri daha kolay aşma gücünü ve esnek davranma yeteneğini kazanması kolay alacaktır. 

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü hocasına göre, Geometri-Matematik derslerinde ve okul hayatında başarılı olmak için öncelikle hedef belirlemeliyiz. Hedefler düşüncelerin netleşmesini, zamanının ve karşımıza çıkan fırsatların varıp etkili kullanmanızı sağlar. Claude Bernard’ın dediği gibi: “Aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.” Ne yapacağınıza nasıl yapacağınıza karar vermezseniz, hayat da sizin için nasıl kara vereceğine şaşırır. Kararsızlık Geometri & Matematik dersleri için başarısızlık demektir. Hedeflerinizi net olarak belirlediğiniz takdirde, beyniniz sizi, o belirlediğiniz hedefe kilitler ve hedefi tam on ikiden vurmanız için programlar. Çünkü beyin hayalinizi geçek olarak kabul edecek, isteseniz de istemeseniz de harekete geçecektir.

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü
Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Hayallerinize giden yolda Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeniniz yanınızda olduğunda, artık Matematik&  Geometri sınavları sizden korksun. Matematik & Geometri dersinde başarılı olmanız için bir atlet gibi davranmam gerektiğine inanmanızı sağlar.  Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocanız Matematik & Geometri konusunda görkemli sonuçlar alabilmeniz ve başarılı olabilmem için günlük çalışmamı ve günlük egzersizler yapmam gerektiğini size inandırır. Çünkü büyük atletler mükemmelliğe egzersizle ulaşılabileceğini çok iyi bilirler. Matematik – Geometri dersinden soru çözme egzersizi disiplin gerektirir. Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmenimizi söyleyeceği son söz: “ Disiplinin bedeli, pişmanlığın acısından daima daha azdır.” Biçimindedir.

Sizler de Matematik Geometri dersini planlı ve etkin verimli bir biçimde çalışmalısınız…

Merhaba Geometri Matematik!

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü hocası ile beraber AYT Matematik sınavına çalıştığımda, konuları iyi anladığımda sizinle işimiz çok kolay olacağını bilmeni istiyorum. Çünkü ben öğretmenimle beraber muhteşem ikiliyiz. Bahçeşehir Geometri Özel Ders Öğretmenimden Muhteşem üçlü kuralını da öğrendim. Geometride dik üçgende kenarortay teoremi  çok işime yarıyor. Geometri dik üçgen sorularını artık kolaylıkla çözebiliyorum. Fakat sadece Beylikdüzü Geometri Özel Ders öğretmenimin bana desteği yetmez. Birazda kendim gayret etmem ve kendime motivasyon için hedefler koymam gerektiğini de biliyorum.

Hedef sahibi olmak kişide gücünün gelişimini sağlar. Geometri & Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedef size, en sevdiğiniz televizyon dizisi olduğu saatte ders çalıştıran çok önemli bir güçtür. Hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın, okulda Geometri Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasının şu başarı tüyosunu unutmayın: “İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.”

Unutmayız ki, yapması gerekenleri yerinde ve zamanında yapan öğrenciler, hedefi olanlardır. Başarıyı yakalayan öğrenciler hedefi olanlar arasından çıkar. Hedefi olmayan öğrencilerde aynı durum gözlenmemektedir. YKS Geometri & Matematik sınav sonuçlarına baktığınızda her iki grubu çok iyi ayırt edebilirsiniz. Tabi ki, hedefi olan öğrenciler ön sıralarda yerlerini alırlar. Hedefi olan öğrenci nereye nokta atışı yapacağını çok iyi bilir. Bu nedenle şans gibi soyut bir kavrama bağlı değildir. Hedefi olanlar işi şansa bırakamayacak kadar hayatını kontrol altına alabilmiştir. Şans başarısız öğrencinin bir güçlü savunma aracıdır. Şans sınavı iyi geçmeyen öğrencinin derdini anlatma aracıdır. Şans, hangi biçimde başarılı olunamayacağını bilmeyenlerin kaçış açıklamasıdır. Şans başarılı olmada önemli bir faktör olsaydı, bütün öğrenciler başarılı olurdu. Fakat bilinen bir gerçek var ki, şans daima çalışan ve hedefi olanlardan yanadır. Öğrencilere önemli bir tavsiyem olacak: “Şansı bırak hedefine uygun etkin ve programlı çalışmaya bakmalısınız.”

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü hocasın göre, hedefleriniz net ve belirgin olmalıdır. Hedefiniz ne kadar belirgin çizgilerle çizilmiş olursa, beyniniz neye odaklanıp harekete geçeğini bilir. İşte öğrenciler hedef belirlemenin ilk aşamasında hata yapmaktadırlar. Hedefleri olduklarını zannederler, aslında çoğunun düşündüğü doğru seçip dediğimiz şey değildir. Çoğu öğrenci bir hedefi olduğundan bahseder. Ancak onlara hedeflerinin ne olduğu ve nasıl motivasyon kazandırdığı sorulduğunda şaşırıp kalmaktadır. Bir üniversiteyi kazanmayı hedeflemek hedef değildir. “Hedef”i istekten ve hayalden ayıran bazı özellikler vardır. Yani, belirlediğiniz hedef ne ulaşılamayacak kadar uzakta olmalı, ne de hemen ulaşacağınız kadar yakında olmalıdır. Hedef istemeyerek de olsa yapmanız gerekeni yaptığınızda ulaşabileceğiniz bir mesafede olmalıdır. Hedef yolunda karşınıza nelerin çıkabileceğini düşünmeden önce kendinizi, yapabileceklerinizi öğrenmeniz gerekmektedir.

Geometri Özel Matematik Ders Beylikdüzü hocasına göre, her davranışın kendine özgü bir sonucu vardı. Sözün özü, davranışlar sonucu belirler. Asık yüze verilen tepki, güler yüze verilen tepkiden farklıdır. Sınavdan çıkan bir öğrencinin yüzü asıksa, bundan çıkarılacak sonuç YKS Geometri & Matematik sınavlarını istediği iyi gibi geçmemesidir ve bu asık yüze yakışan tepkiler alırsınız. Asık, yüze verilen tepkilerden rahatsız olmamalısınız; asık yüz göstermeye devam ediyorsanız, asık yüz göstermenizin yaşamınızda yaratacağı sonucu peşin kabul edersiniz.

Sonuç olarak, sizin davranış sonucu belirler. Bu durumu özetleyen, basit ve anlamlı öyküyü sizinle paylaşmak istiyorum.

Yaşamın Yankısı

“Dağlık bir bölgede Beylikdüzü Matematik Özel Ders hoca küçük oğluyla yürürken, oğlan ayağını taşa çarpar ve can acısıyla, “Ahhhhh!” diye bağırır. Dağdan, “Ahhhhhh!” diye bir ses gelir ve bu sesi duyan çocuk hayret eder.

Merakla ,”Sen kimsin?” diye bağırır; fakat aldığı tek yanıt, “Sen kimsin?” olur. Çocuk bu yanıta çok kızar ve “Sen korkansın!” diye bağırır. Dağdan aldığı yanıt , “Sen bir korkaksın!”dır. Babasına bakar ve “ Baba ne oluyor?” diye sorar. “Oğlum, dikkat et!” diyen baba, vadiye doğru, “ Sana hayranım!” diye bağırır. Ses, “ Sana hayranım” diye yanıtlar. Baba, “ Sen harikasın!” diye bağırdığında, bu kez dağdan, “ Sen harikasın” diye yanıt gelir. Çocuk şaşırmıştır, ama hala ne olduğunu anlayamamıştır.

Baba oğluna bu durumu açıklar: “ Bak oğlum der. İnsanlar buna yankı derler.  Ama bu gerçekte yaşamın ta kendisidir. Yaşama ne verirsen sana onu geri yansıdır. Yaşam senin davranışlarının bir aynasıdır. Eğer yaşamında daha çok sevgi istiyorsan, insanları daha çok sev. Eğer sana daha fazla saygılı davranılmasını istiyorsan, insanlara saygılı davran. Eğer başakları tarafından anlaşılmak istiyorsan, önce başaklarını anlamaya çalış. Eğer insanların sana hoşgörülü ve sabırlı davranmasını istiyorsan,  önce sen onlara karşı hoşgörülü ve sabırlı olmalısın. Oğlum, yaşamda ne ekersen onu biçersin. Bu tabiatın kanunu, yaşamın her yönü için geçerlidir.”Öğrencilerin yaşamı tesadüfler sonucu oluşmazlar. Öğrencilerin yaşamı onların davranışlarının yansımasından başka bir şey değildir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere, gireceğiniz YKS Geometri & Matematik sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat tutor

06.06.2020

Leave a comment