Skip links

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders

HALKALI ATAKENT MATEMATİK ÖZEL DERS

ÖĞRETMENİ İLE AMACINI BELİRLE

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmenine ile Matematik için öğrencilik hayatında, uğrunda yaşanmaya değer bir amaç ve çile çekmeye değer bir hedef bulundur. Amaçlar yakınlarında bir yerlerde duruyor. Haziran ayında çok önemli YKS = TYT + AYT Matematik sınavlarına gireceksin. TYT ve AYT Matematik konularını alelacele tekrar etmek zorunda kaldın değil mi? Ancak bu biçimde kafana birkaç Matematik formülü sokabildin ancak zamanı doğru kullanmanın yolu bu değil!  Matematik sınavlarından önce ara vermeden çalışayım da güzel geçsin!

Halkalı Atakent Matematik Geometri Özel Ders öğretmenine göre, duyu organlarına göre ;Matematik bilgilerinin kalıcılık oranları:

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders
Halkalı Atakent Matematik Özel Ders

            Okuduklarının % 10 unu,

            Duyduklarının % 20 ini,

           Gördüklerinin % 30 unu,

            Hem görüp hem de gördüklerinin % 50 sini,

            Görüp, işitip ve anlattıklarının % 80 ini,

            Görüp, işitip, dokunup ve anlattıklarının % 9o ını,

Hatırlamaktadır.

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmeninin ifade ettiği gibi Matematik Dersini Yayarak Öğrenmek İşte Bu!

Diyelim ki,10 farklı Matematik Geometri formülü ezberlemen lazım. Her bir Matematik Geometri formülü için 10’ar dakikan vaktin var. Bu formülleri farklı zamanlarda öğrenmen beynin için, dolayısı ile senin için daha fazla etkili olacaktır. Eğer farklı zamanlarda değil de hepsini birden 11×11 = 121 dakikada ezberlemeye kalkışsaydın, sonuç muhtemelen senin için bir fiyasko olacaktı. YKS Matematik Geometri konularını öğrenirken farklı zamanlara yayarak öğrenme işlemi senin için olduğu kadar hayvanlar için de önemli olduğunu bilmelisin.

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmeni ile Matematik Dersini Öğrenmek İçin Stratejik Düşün!

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmeni ile YKS = TYT + AYT Matematik Geometri için hedefini bir piramit olarak düşün ve bu piramidin en tepesine senin için hayati önem taşıyan Matematik Geometri sınavını koy. İleride nasıl biri olup nasıl anılmak istediğine karar ver. Amaç belirlemek, kendini kodlamak, stratejik düşünmek, yol haritanı çizmeye benzer.

Öncelik sıralamana göre zaman yönetimi geliştir. Öncelik sıralaman tamamen senin elinde olduğunu unutma! Beynindeki nöronlara bağlantı kur ve hayalini çizdir.

İstekleri ya da amaçları hayal etmekten bahsediyorum. Beynin senin Matematik Geometri hayallerini ve çok daha fazlasını her türlü rengi kullanarak çizebilecek kapasitededir. Beynini bir ressam gibi düşün ve ona neden bir şans vermeyeceksin ki? En iyi bilim adamları icraatlarını uygulamaya koymadan önce bunu zihinlerinde defalarca tekrar ve tekrar canlandırıp biçimlendirdiler. Yani beyninde öncelikle canlandırmalısın.

Sonuç olarak, Atakent Matematik Özel Ders Hocası sizlere YKS matematik sınavlarında başarılar diler.

 Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

25.01.2018

Leave a comment