Skip links

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü

Matematik çalışmak acıdır ama meyvesi tatlıdır!

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü Hocası der ki: YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken çalışmak acıdır ama meyvesi tatlıdır. Matematik çalışma eylemsizliği de bir istekdir. YKS Matematik sınavları için hiçbir şey yapmamayı istemek de bir istek olur. Matematik için neyi istediğimizin en iyi ölçülerinden biri o anda ne yaptığımızdır. Tersten bakarsak, neyi yapıyorsanız onu istiyorsunuzdur. Matematik Geometri dersleri için başarı ataleti genellikle hiç istememeyi değil, doğru şeyi yeterince istememeyi ifade eder.

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, TYT-AYT Matematik Geometri sınavlarında gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenmektir. İyi bir üniversiteye girmek için, en iyi bir lise eğitiminin gerekliliğine hepimizin birinci önceliği olduğuna inanıyoruz. Bu amaca ulaşmak için yoğun bir çaba ve arayış içindesiniz. Yoğun bir çaba ve arayış içinde olmanız çok doğaldır. Çünkü hayatın en önemli dönemeçlerinin birinden geçiyorsunuz. Bu dönemeçlerdeki çabalarınız belki de gelecekteki hayatınız üzerinde önemli belirleyici rol oynayacaktır. Her yıl birçok öğrencinin YKS Geometri – Matematik sınav ve okul başarısına yardımcı olan Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni sizin gayretlerinize katkı sağlamak amacı her zaman hizmetinizdedir.

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü
Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü öğretmeni der ki, öğrencilik yaşantınızda hiçbir hedefiniz olmadan yaşamak, sahada dönüp dolaşarak hiçbir gol atmamaya benzer. Bütün öğrenciler günlerini YKS Matematik konuları ile değil, çözdüğü YKS matematik testlerindeki netlerle değerlendirmelidirler. AYT Matematikte bilginin efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmak gerekir.  Üniversiteye girmek için matematik dersinden başarılı olan öğrenciler hiç kimseyi suçlamazlar. Sadece zamanında ve yerinde TYT Matematik çalışmayan öğrenciler hataları için hep başkalarını suçlamaya kalkarlar. Bu yüzden hatalarınızı başkalarına yıkmamak için düzenli ve verimli TYT Matematik çalışarak başarılı olabilirsiniz. Geometri-Matematik dersine azimle çalışmalısınız ve başaracağınıza inanmalısınız. Sakın ola ki, YKS Matematikle inatlaşmayın.

Azim güçlü bir irade demek, inatçılık ise güçsüz bir iradesizlikten kaynaklanmasıdır. Daima TYT Matematik Geometri çalışma yolunda devam edin, muhtemelen bir yerde tökezleyeceksiniz. Ben oturduğu yerde tökezleyen hiçbir öğrenci görmedim. Unutmayınız ki, yaşam bir kanala benzer, ne elde edeceğiniz içine ne attığınıza bağlıdır. TYT-AYT MatematikGeometri terslerindeki netlerin artınca mutlu olacak ve sevineceksiniz. Çünkü biliyoruz ki, her şey sevmekle başlar. Geometri-Matematik öğrenmeyi kalıcı ve zevki hale getirmelisiniz. Buna ilaveten, yaparak ve yaşayarak öğrenme de çok önemlidir. Başarıyı destekleyen Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni, öğrencinin öğrenim süresi boyunca öğrenciye kesintisiz destek imkânı verir.

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü öğretmeni ile Son YKS Matematik Düzlüğüne Girerken…

-Çalışma sürenizi gözden geçirin.

Sınava kadar kalan zamanı maksimum değerlendirebilmek için öncelikle zaman planlanması yapılmalıdır. Yapılacak planlamada puan getirisi en çok dersler, çok az bir tekrarla tekrar hatırlanabilecek konular ve tekrar edilecek konulara ne kadar zaman ayrılacağı önceden belirlenirse sizin için avantaj olur.

-YKS Matematik sınavında netlerinizi artırmak için bolca tekrar edilmesi olmazsa olmazlardandır.

Öncelikle haziran ayının ortalarına kadar YKS matematik konularını bitirecek ve çok sayıda tekrar etmemize zaman kalmasına dikkat etmemiz gerekir. Sınava kadar kalan sürede pekiştirmeye yönelik bol bol soru çözmede ve tekrar yapmada fayda vardır. Öğrenciler kendilerini yetersiz gördüğü konuları tespit ederek bilerek çalışmalıdırlar. Hiç bilmediğiniz konuları, eğer yüksekleri hedeflediyseniz kesinlikle öğrenmelisiniz.

-Geçmiş yıllara ait sorulmuş TYT-AYT Matematik Geometri soruları çözülmelidir.

-Deneleri iyi yorumlamayı gözden çıkarmamalısınız.

-Kendinizi gerekirse çalışma kampına alabilirsiniz.

-Sınava az kala bazı durum değişikliklerinin gözlenmesi normaldir.

Matematik Geometri Yüz Yüze Ders Beylikdüzü hocası sizlere, kaleminizin güçlü, zihniniz açık olması diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

11.10.2020

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment