Skip links

Matematik Özel Ders Öğretmeni

MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ

YKS = TYT + AYT

Matematik Özel Ders Öğretmeni der ki: Tıpkı, çiçeğin suya ve güneşe ihtiyacı olduğu gibi öğrencinin de YKS Matematik Geometri sınavı için destek ve takdire gereksinimi vardır. Matematik Özel Ders öğretmeniniz sizi dileklerinize ulaştırır.

Matematik Özel Ders Öğretmeni Beylikdüzü
Matematik Özel Ders Öğretmeni

Matematik Özel Ders Öğretmeni der ki: Çocuğu YKS Matematik Geometri sınavına hazırlanan anne ve babaların bazı şeylerin farkında olmaları ve neleri yapmaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Başlangıçta ilk farkında olmanız gereken, çocuğunuzun içinde bulunduğu YKS Geometri Matematik sınavına hazırlanma dönemine karşı tutumunuzdur. YKS Matematik Geometri sınavına hazırlanma dönemine karşı tutumunuzun farkına varmamızdır. Sınava hazırlanma dönemini çocuğunuzun yaşama hazırlanması ve sizin çocuğunuzla ilişkinizin gelişip güçlenmesini bir fırsat bilip olumlu tutum biçiminde sergileyebilirsiniz.

Matematik Özel Ders Öğretmeni olarak, çocuğunuzun gelişmesi ve hayata hazırlanması bakımından sınava hazırlık döneminin size önemli fırsatlar verdiğini biliyor musunuz?

  1. Size, çocuğunuzu daha yakından tanıma fırsatı verebilir. Öğrenmenler, öğrencileri grup çalışmasında tanıma fırsatı bulurlar. Siz de ‘sınav projesi’ çalışmasında çocuğunuzu daha yakından tanıma imkânı bulursunuz.
  2. Matematik Geometri Sınavı çocuğunuza, kendini daha iyi tanıma fırsatı verebilir. Öğrenciler kendilerini deneyecek, güçlü ve zayıf yönlerini keşfedecek dönemlerden geçerler. Sınava hazırlanma dönemi çocuğunuzun kendi yeteneklerini, güçlü ve zayıf yönlerini tanıması için bir fırsat olabilir. Size ve çocuğunuza, yaşam üstüne konuşma ve birbirinizle ilişki kurma fırsatı verebilir.. Matematik Geometri sınavına hazırlan öğrencinin Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni pusula görevini görür.  Onun güvenebileceği, örnek alacağı, içini açacağı, korkularını, kaygılarını, başarı ve sevincini paylaşabileceği, sevilen ve sayılan Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni olabilir.
  1. Matematik Özel Ders Öğretmeni size, çocuğunuzun hedef belirlemesini söyler. Sınava hazırlanma döneminde hem çocuğunuz hem de siz, yaşamdan ne beklediğiniz konusunda sık sık konuşmak durumunda olacaksınız. Hem siz hem çocuğunuz, şu yaşamda gerçekten gönlünüzün muradının ne olduğu konusunda etkileşim kurma fırsatı bulacaksınız.
  2. Planlamayı öğrenme fırsatı olabilir. Öğrencilik yaşantısında hedef belirlemek çok önemlidir; ama o hedefe ulaşmak için bir plan geliştirmeyi becermek gerekir. YKS Matematik Geometri sınava hazırlık döneminde siz ve çocuğunuz, bir etkileşim ilişkinizi sürdürürken, hedeflerinize ulaşmak için ne gibi bilgi ve becerilere gereksinim duyduğunuzu, bu bilgi ve becerileri nasıl elde edeceğinizi, kısa ve uzun vadeli olarak neler yapmanız gerektiğini konuşabilirsiniz.
  1. Disiplinli çalışma alışkanlığı geliştirme fırsatı olabilir. Sınava hazırlık, ciddi ve disiplinli bir çalışmayı gerektirir. Hem çocuğunuz hem siz, bu dönemde disiplinli bir şekilde çalışarak planlama yapmayı ve hedefe ulaşmayı öğrenebilirsiniz.

Çocuğunuz için ne tür bir başarı istediğinin farkına varmanız dileğiyle…

Cevat Karakayalı

13.11.2017

Leave a comment