Skip links

TYT Matematik Özel Ders İstanbul

TYT MATEMATİK ÖZEL DERS İSTANBUL ÖĞRETMENİ İLE YKS MATEMATİK İÇİN OLUMLU DÜŞÜN

TYT Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeninden sonra YKS Matematik Geometri başarısını desteklemek İçin Nelerin Farkında Olmayım? Matematik Geometri dersleri için “Daha olumlu Düşünmek”  ister misiniz? Çiçeğin suya ve güneşe, öğrencinin destek ve takdir edilmesine gereksinmesi vardır. “Daha Olumlu Düşünme” tüm potansiyelinize erişmeye ilerlemekten sizi alıkoyan ve engelleyen nedenlere karşı bir iç görü kazandırma niteliğindedir. Ayrıca Matematik Geometri problemlerini çözme amaçlarınızı nasıl seçeceğinize ve nasıl gerçekleştireceğinize dair TYT Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeniniz size fikirler, pratik öneriler TYT Matematik Geometri problemlerini çözme teknikleri sunmaktadır.

TYT Matematik Özel Ders İstanbul
TYT Matematik Özel Ders İstanbul

TYT Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeni der ki, bu bölümde, çocuğu TYT-YKS Matematik Geometri sınava hazırlanan anne ve babaların nelerin farkında olmaları ve neler yapmaları gerektiğini ele alacağım.İlk farkında olmanız gereken, çocuğunuzun içinde bulunduğu Matematik Geometri sınava hazırlanma dönemine karşı tutumunuzdur. İki çeşit tutum içinde olabilirsiniz:

 • OLUMLU TUTUM:

TYT Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeni ile YKS Matematik Geometri sınava hazırlanma çocuğunuzun yaşama hazırlanması ve sizin çocuğunuzla ilişkisinin gelişip güçlenmesi için fırsat olarak görebilirisiniz.

 • Olumsuz Tutum:

TYT Matematik Özel Ders İstanbul ile TYT-YKS Matematik Geometri sınavına hazırlanma dönemini, bir an önce kurtulması için gereken musibet olarak görebilirsiniz. Tutumunuz ne olursa olsun, sizin tutumunuz çocuğunuzun çalışma tarzını mutlaka etkileyecektir.Bir ergenin, yetişkin bir insan olarak toplumun saygıdeğer bir üyesi haline gelmesi her toplumda önemsenmiştir. İlkel toplumlarda ergenlikten yetişkinliğe geçiş, değişik gelenek ve görenekler çerçevesinde belirlenmiş ve bunun, kişinin yaşamında önemli bir yeri olmuştur. Günümüzde TYT-YKS Matematik Geometri sınav, ülkemizdeki gençler için sanki böyle bir ergenlikten yetişkinliğe geçiş döneminde kendini kanıtlama görevini yapmaktadır. Anne baba olarak, sizlere anlatmaya çalıştığım gibi, Matematik Geometri sınava hazırlanma döneminde olumlu ya da olumsuz bir tutum içinde olabilirsiniz.

 • OLUMLU TUTUM

TYT Matematik Özel Ders İstanbul ile biricik çocuğunuzun gelişmesi ve yaşama hazırlanması bakımından Matematik Geometri TYT sınava hazırlık döneminin size önemli fırsatlar verdiğini biliyor musunuz? Sizin için önemli olanların birkaç tanesini sıralayalım:

 1. Size, çocuğunuzu daha yakından tanıma fırsatı verebilir.
 2. Çocuğunuza, kendini daha iyi tanıma fırsatı verebilir.
 3. Size ve çocuğunuza, yaşam üstüne konuşma ve birbirinize ilişki kurma fırsatı verebilir.
 4. Hedef belirleme fırsatı olabilir.
 5. Planlamayı öğrenme fırsatı olabilir.
 6. Disiplinli çalışma alışkanlığı geliştirme fırsatı olabilir.
 7. Zamanı verimli kullanmayı öğrenme fırsatı olabilir.
 8. “Çok çalışma” ile “etkili ve verimli çalışma” arasındaki farkı göstererek  daha etkili bir öğrencilik yaşamı oluşturmayı öğrenebilirsiniz.
 • OLUMSUZ TUTUM

TYT Matematik Özel Ders İstanbul öğretmen ile Matematik sınavına hazırlama dönemini istenmeyen, bir an önce kurtulunması gereken olumsuz bir süre olarak görebilirsiniz. Siz sınava hazırlanma ile ilgili her şeye öfke duyabilirsiniz. Gereken her türlü hazırlıkları yapsanız bile isteksiz olarak yapabilirsiniz.

Yazının, anne ve babalar için benim gibi hisseden insanların sayını artırması dileğiyle…

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

04.12.2017

 

 

 

Leave a comment