Skip links

Özel Ders Matematik Beylikdüzü

          Özel Ders Matematik Beylikdüzü

YKS Sınavları İçin Büyük Hedef

Özel Ders Matematik Beylikdüzü
Özel Ders Matematik Beylikdüzü

Özel Ders Matematik Beylikdüzü öğretmeniniz der ki: Hayallerinize giden üniversite yolunda  Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeniniz yanınızda olduğunda, artık YKS Matematik Geometri soruları sizden korksun. Matematik dersinde başarılı olmanız için bir atlet gibi davranmanız gerektiğine inanmalısınız.  Özel Ders Matematik Beylikdüzü öğretmeniniz Matematik sınavlarında, görkemli sonuçlar alabilmeniz ve başarılı olabilmeniz için günlük çalışmanızı ve egzersizlerinizi yapmanız gerektiğini size inandırır. Çünkü büyük atletler mükemmelliğe egzersizlerle ulaşılabileceğini en iyi bilirler. TYT Matematik sınavı için, soru çözme egzersizi disiplin gerektirir. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenimizin söyleyeceği son söz: “ Disiplinin bedeli, pişmanlığın acısından daima daha azdır.” Biçimindedir. Siz de YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken planlı, etkin ve verimli bir biçimde çalışmalısınız.

Özel Ders Matematik Beylikdüzü öğretmeninin de ifade ettiği gibi, okul hayatında başarılı olmak için öncelikle hedef belirlemelisiniz. Belirlenen hedefler düşüncelerin netleşmesini sağlar. Zamanınızı ve karşınıza çıkan fırsatları etkili kullanmanızı sağlar. Claude Bernard’ın dediği gibi: “Aradığını bilmeyen bulduğunu anlayamaz.” Ne yapacağınıza nasıl yapacağınıza karar vermezseniz, hayat da sizin için nasıl kara vereceğine şaşırır. Kararsızlık AYT Matematik sınavları için başarısızlık demektir. Hedeflerinizi net olarak belirlediğiniz takdirde, beyniniz sizi, o belirlediğiniz hedefe kilitler. Hedefi tam on ikiden vurmanız için programlar. Çünkü beyininiz hayalinizi geçek olarak kabul edecektir. Bunun sonucunda, isteseniz de istemeseniz de harekete geçecektir.

Özel Ders Matematik Beylikdüzü öğretmenine göre, hedef sahibi olmak kişide gücünün gelişimini sağlar. AYT Matematik soru sayını artırmak için, hedef koymak; neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedef size, en sevdiğiniz televizyon dizisi olduğu saatte ders çalıştıran çok önemli bir güçtür. Hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın. Okulda Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. André Gide’in şu başarı tüyosunu unutmayın: “İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.” “Hedef” öğrenciyi motive eden ve davranışları istenen yönde hedefe ulaşma yönünde harekete geçiren güce sahiptir. Hedefi olan öğrenciler kendilerinde okul başarısı yönünde motivasyon bulacaklardır. Hiç hedefi olmayanlar ise, niçin ders çalışacağını bilmedikleri için tembellik yönünde motive olacaklardır. Hedefine kilitlenen bir öğrenci, o hedefe kilitleneceği için önüne çıkan engelleri daha kolay aşar. Esnek davranma yeteneğini kazanması çok kolay alacaktır.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere isteklerini tatmin etmeye yetecek denli AYT Matematik  sınavında için çok iyi netler diler.

Karakayalı, Cevat

30.04. 2018

Math cevat Tutor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment