Skip links

Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

        Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü  

Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü
Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: YKS Matematik dersinden başarılı olman için çalışma istek gücünün kendi içinden gelmesi halinde, AYT Matematik sınavına çalışmaktan sizi hiçbir kuvvetin durduramayacağını biliyor musunuz? Matematik öğrenmek için dışarıdan bir gücün seni harekete geçirmesini beklememelisin. İçinde var olan gücü kullanırsan karşılaştığın tüm YKS Geometri problemi çözebilirsin.Fakat, çalışıp da anlamadığın konularda Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmeninden destek alabileceğini unutmamalısın. Daha sonra içinde var olan güçle yoluna devam edebilirsin.

Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmenine göre, AYT Matematik sorularını etkin bir şekilde çözebilmek için biraz beynimizi kullanmamız gerekir. Bütün öğrencide var olan, fakat herkes tarafından etkili biçimde kullanılmayan bir güç olan tek organ beyindir. Fark edilmesi, öneminin anlaşılması çok zaman aldı. Son yıllarda beyin hakkında daha fazla bilgi biliyoruz. Ancak bu bilgiler kızgın demirde bir damla su gibidir. Beyin hakkında çok az bilgi biliyoruz. Öğrencilik yaşantınızı yöneten Geometri teoremlerini ispatlamamız için beyni biraz daha yakından tanımalıyız ve bilgi edinmeliyiz. Geleceğini ve hayatının akışını belirleyecek “beynin” hakkında daha fazla bilgi ister misin?

Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü:  Beynin sol tarafı aşağıdaki işlemleri yapar

-Akılcı, mantıklı analizci ve gerçekçi düşünme üzere yoktur.

-Lineer düşünür, listeler ve sıralar.

-Müthiş bir kategorize etme yeteneği vardır.

-Matematik işlemleri yapar ve Geometri teoremlerini ispat eder.

-Bilinçli objektif dili doğru kullanır.

-İnce detaylı yazma ve okuma yeteneğine sahiptir.

Beynin sağ tarafı aşağıdaki işlemleri yapar:

-Durumları sentez eder.

-Müzik notalarını ve renkleri organize eder.

-Sözsüz iletişim, görsel, derinlik, koku gibi olayları analiz yapar.

-Bilinçsiz, etkilenir.  Hatırlar, yaratıcılık, boyut, duygular, hayal gücü gibi olayları değerlendir.

-Ritim, devinim, sübjektif, dokunma, tat alma ve sezi durumları değerlendirir.

Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmeninin öğrettiği AYT Matematik bilgiler günümüz dünyasında artık bizlere yetmiyor. Matematik öğrenme her an her yerde devam etmektedir. Yaşadığımız sürece yeni davranışlar öğrenilir ve yeni kavramlarla tanışırız. Bunları beynimizi kullanarak yaparız. Hatta ilerleyen yaşlarda artan depresyon, stres, iş kaygısı, çocuk sorunları, kirli hava, hareketsizlik ve hazır gıdalar beyni etkilemekte, beyni doğru kullanmayı daha önemli hale getirmektedir. Beyni çok iyi analiz edip, yine beyni kullanarak geleceğimize ona göre yön vermeliyiz.

Özel Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmeni sizlere YKS matematik sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

26.05.2019

Math Cevat Tutor

 

 

 

 

 

Leave a comment