Skip links

YKS Matematik Kursu İstanbul

 YKS MATEMATİK KURSU İSTANBUL ÖĞRETMENİ

YKS Matematik Kursu TYT Matematik Özel Ders İstanbul öğretmenin düşüncesine göre, Matematik Geometri TYT ve YKS sınavlarından başarılı olarak, üniversiteli olabilmenin en önemli özelliği verimli çalışmak, yani bedel ödemektir. Bazı öğrenciler “önce bir sınava girelim; puanlar belli olsun; alacağım puana göre tercihlerimi yaparken hedef de kendiliğinden ortaya çıkacaktır.” Diye düşünebilirler. Unutmamalıdır ki; “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez.”

TYT Matematik Kursu İstanbul
YKS Matematik Kursu İstanbul

YKS Matematik Kursu, YKS Matematik Özel Ders öğretmeni der ki: “Mümkün” öğrencilerin bakış açısını değiştiren, onları sarsan, kimi zaman yanlış yaptıklarını fark ettiren, kimi zaman da kendilerini keşfetmelerini sağlayan bir önemli bir kelimedir.  TYT Matematik netlerini artırmak için hayallerinizin peşinden gidin. YKS Matematik çalışın, öğrenin ve “mümkün değil” demeyin. Öğrencilik hayatınızda da üç kelimenin çok önemli olduğunu düşünün: Mümkün, mümkün değil ve garanti. Eğer bir şeye “garanti” derseniz onun için çabaladığınız, ”mümkün değil” derseniz onu kafanızda bitirdiğinizi, “mümkün” derseniz o şeyin sonuca ulaşacağınızı söyleyebilirim. 

YKS Matematik Kursu  “Matematik öğretmenine neden saçın böyle” diye sorabiliyor. Ya da güneşi sarı değil de mavi renkle boyayabiliyor. Daha sonra biz matematik öğretmenleri ,” güneş mavi olmaz, sarı olur” diye hayal kurmasını engelliyoruz, “bir daha Matematik öğretmenine sacını sorma “ deyip merak duygusunu bastırmasını öğretiyoruz. Daha sonra çocuk, “ nasılsa benim adıma karar veriyorlar “ deyip düşünmeyi bırakıyor. Oysa her öğrencinin hayalleri ve hayalleri “mümkün” kılma gücü vardır. “Mümkün değil” demekle “ imkânsız” demek aynı şey midir? Ve sadece “mümkün” demek yeterli midir?

YKS Matematik Kursu ile merak etmeyi bilgiyle birleştirdiğiniz zaman “mümkün” demek gerekiyor. “Ben Matematik problemlerini çözerim” demek sadece durumu “mümkün” kılmaktır. Fakat matematik sorusunu çözmek bilgi gerektirir. “Matematik sorusunu çözerim, ama nasıl çözerim” diye sorduğunuz anda, bilgiye ulaşmaya başlarsınız. Nasuh Mahruki’nin bir sözü vardır: “Bilgisiz özgüven cüretle, bilgili özgüven cesarete yol açar.” Mümkün değil” dediğiniz her şey için bir hiçe dönüştüğünden, imkânsız olmakla aynı anlama gelir.

YKS Matematik Kursu ile YKS Geometri dersindeki başarının altındaki en büyük neden, tahmin ediyorum ki çalışmanın, zamanı iyi kullanmanın, işini sevmek ve severek çalışmakla mümkündür. TYT Matematik sınavında başarının ölçüsü ne?  YKS Matematik Özel Ders Bakırköy Öğretmenine çok büyük işler düşüyor, onların işini sevmesi, aşkla ve samimi bir şekilde yapması gerekir. Başarının altında yatan nedenler bunlar. TYT Matematik dersinde ölçme çok önemlidir. Ölçme yaparken, okul öğretmen boyutunu da işin işine katmak lazımdır. Onun için ölçme yaparken işin içeresine kesin biçimde öğretmenin, devamında okulun katılması gerekir. TYT Matematik Kursu Öğretmeni ne kadar başarılı ise okul da o kadar başarılı olacaktır.

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

12.12.2017

 

 

Leave a comment